Grafika

"Koronka mechaniczna" - wystawa w Wieży Farnej

 • star_border
  Wystawa grafiki inspirowanej mechanizmami zegarów. Prace Agnieszki Dzindzio-Zając.
 • schedule
  05 lipca 2018 (czwartek) - 05 sierpnia 2018 (niedziela)
 • location_on
  Wieża Farna (Krosno, ul. Piłsudskiego 5)
 • note
  Normalny - 6 zł, ulgowy - 4 zł

„Koronka mechaniczna” to kolejna z wystaw prezentowanych w krośnieńskiej Wieży Farnej w trakcie sezonu turystycznego. Prace Agnieszki Dzindzio-Zając inspirowane są mechanizmami zegarów.

Wystawa grafiki komputerowej „Koronka mechaniczna” to połączenie zainteresowań rękodziełem artystycznym a szczególnie koronką i oczarowanie pięknem zamkniętym we wnętrzach zegarów. Z połączeń tych dwóch światów powstał nowy, inny wymiar - koronki mechaniczne.

Agnieszka Dzindzio-Zając

- W wystawie pt. "Koronka mechaniczna" prezentuję rozmaite wzory, począwszy od niewielkich, pojedynczych motywów, na dużych projektach kończąc. Drobne motywy, które mogą mieć różne kształty, takie jak trójkąty, kwadraty, sześciokąty, można wykorzystać jako serwetki albo połączyć w bardziej skomplikowany wzory – opisuje artystka.

Agnieszka Dzindzio-Zając, ur. 1974r. w Rzeszowie jest absolwentką Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego w Krośnie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Dyplom magistra sztuki uzyskała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bierze udział w wystawach zbiorowych, jest laureatka konkursów fotograficznych. Interesuje się fotografią, filmem oraz rękodziełem artystycznym.

Wystawa czynna będzie od 5 lipca do 5 sierpnia 2018 (z wyjątkiem poniedziałków).

Wernisaż: 5 lipca, godz. 18.00 - wstęp wolny.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward