Fotografia

Konkursu Fotografii Teatralnej - wystawa w RCKP

 • star_border
  Wystawa finalistów i laureatów III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej. Wydarzenie w ramach 40. Krośnieńskich Spotkań Teatralnych.
 • schedule
  07 listopada 2018 (środa) - 26 listopada 2018 (poniedziałek)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

16 listopada, o godzinie 18.00 odbędzie się na wernisaż wystawy prezentującej prace finalistów i laureatów III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

"Archiwum czy kreacja? Czym jest fotografia teatralna? Tegoroczna edycja Konkursu pokazała, jak wiele różnych odpowiedzi można dać na te same pytania. Zobaczyliśmy różne strategie stosowane przez autorów zdjęć do opowiadania odbiorcom o spektaklach. Niektórzy starali się zachować chłodny obiektywizm, maksymalnie chowając swoją obecność i styl. Inni podążali za twórcami przedstawienia, interpretując wizualnie wydarzenia sceniczne, jeszcze inni szukali autorskiego języka narracji i obrazowania. To, co łączy te postawy i stanowi o sile fotografii teatralnej, to umiejętność zabrania widza w sam środek wydarzeń i zaangażowania go w przeżywane na scenie emocje. Laureaci Konkursu umiejętnie wykorzystali tę siłę. Niezależnie od tego, czy akcja spektaklu rozgrywała się na deskach znanego teatru, klatce schodowej czy w kameralnej sali offowego zespołu" - o wystawie i konkursie Magda Hueckel i Katarzyna Sagatowska - kuratorki III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej.

 Wystawa konkursowa Fotografii Teatralnej
RCKP

Na ekspozycję składają się fotografie zgłoszone w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu oraz zestaw dokumentacyjny z przedstawienia, którego premiera odbyła się w sezonie2016/2017.

W wystawie biorą udział prace: Karola Budrewicza, Joanny Gałuszki, Piotra Gamdzyka (laureat w kategorii: teatralne zdjęcie sezonu), Romana Holca, Przemysława Jendroski, Natalii Kabanow, Przemka Krzakiewicza, Martina Raphaëla Martiqa, Paty Mic, Piotra Nykowskiego (laureat w kategorii: zestaw dokumentacyjny z przedstawienia), Tobiasza Papuczysa, Kamy Rokickiej, Dawida Stube, Klaudyny Schubert, Dariusza Trześniowskiego, Bartka Warzechy, Anety Wawrzoły, Macieja Zakrzewskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward