Teatr

"Klimakterium... i już" - spektakl komediowy w RCKP

WYDARZENIE ODWOŁANE
 • star_border
  W obsadzie aktorskiej znane z popularnych filmów i seriali aktorki: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Joanna Jeżewska, Elżbieta Jodłowska.
 • schedule
  18 grudnia 2017 (poniedziałek), godz. 19:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  75 zł

"Klimakterium... i już" to sztuka autorstwa Elżbiety Jodłowskiej w reżyserii Cezarego Domagały w genialnej wieloosobowej obsadzie, która odniosła wielki sukces. Sztuka została wystawiona już ponad 1500 razy w Polsce i za granicą, otrzymując owacje na stojąco i doskonałe recenzje. Bije ona rekordy popularności i nie osiadając na laurach wystawiana jest w kolejnych miastach – 18 grudnia zagrana zostanie w Krośnie.

"Klimakterium... i już" to pełna humoru opowieść o czterech kobietach w wieku menopauzalnym, które na babskim spotkaniu sypią żartami, prowadzą błyskotliwe dialogi, a jako aktorki czarują znakomitą grą aktorską, powodując szczery śmiech publiczności.

Przesłaniem spektaklu jest obalenie stereotypu wieku, w którym "nie wypada" już się śmiać, żartować, bawić, tańczyć, dokazywać i tryskać energią. Aktorzy demaskują tych, którzy boją się śmieszności, zachowują pozory, dostosowują się do sztywnych zasad, obalając mit o niestosowności pewnych zachowań w średnim i starszym wieku.

Bohaterki spektaklu, jak wszyscy, mają swoje problemy, z którymi muszą się uporać. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że sama matka natura jest przeciwko nim zsyłając na nie klimakterium i jego przykre dolegliwości. Sztuka pokazuje jednak, że z tym co nieuniknione należy się pogodzić i przyjąć z uśmiechem – wtedy wszystko jest łatwiejsze Klimakterium wpisane jest w życie kobiety – jedne je przechodzą, inne mają już za sobą, a młodsze dopiero go doświadczą. Aktorki uświadamiają, że czas ten może być trudny, nadal jest tematem tabu, ale na pewno nie musi być czasem beznadziejnym, lecz wyjątkowym.

Autorzy spektaklu promują "Klimakterium..." jako zrozumiałą, przystępną i humorystyczną lekcję jak rożnymi sposobami można sobie radzić z menopauzą. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych. Każdy sposób pokazany jest w sposób humorystyczny, bo humor i śmiech są doskonałym lekarstwem, które nie ma skutków ubocznych. Śmiejąc się człowiek łatwiej znosi przeciwności losu.

Wielkim atutem spektaklu jest obsada - aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym, ani mówić o wstydliwych sprawach. Bawią, wzruszają, krzepią i są dobrym duchem dla kobiet, które przechodzą właśnie przez okres menopauzy lub się go spodziewają. Aktorki rozumieją te problemy i rozwijają tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Spektakl na pewno jest swego rodzaju terapią, w której lekami są śmiech i zrozumienie.

Obsadę spektaklu tworzą aktorki:
● Pamela: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
● Malina: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Joanna Jeżewska
● Krycha: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka
● Zosia: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha


Bilet rozprowadza:
● Biuro Turystyczne Omnibus (ul. Kolejowa 1, budynek RCKP) - tel. 13 43 610 67
● serwis KupBilecik.pl
● impresariat Agencja Diabeł
● serwis Biletyna.pl

Rezerwacji biletów grupowych można dokonywać telefonicznie pod numerem: 668 156 310 przez 7 dni w tygodniu.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward