Malarstwo

"Imago" - wystawa w RCKP

 • star_border
  Wystawa malarstwa Michała Spryszyńskiego organizowana we współpracy z Karpackim Towarzystwem Przyrodników.
 • schedule
  01 stycznia 2019 (wtorek) - 28 lutego 2019 (czwartek)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Spotkanie z autorem odbędzie się 15 lutego 2019, o godz. 17.00. Tego samego dnia o godz. 11.00 w ramach Artystycznych Ferii Zimowych spotkanie malarza z dziećmi (wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona, nie obowiązują zapisy).

Michał Spryszyński

W 2014 roku obronił dyplom (w pracowni dr Jakuba Ciężkiego) na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Obecnie mieszka w Krośnie.

Jednym z założeń artysty jest podkreślenie walorów estetycznych i dekoracyjnych owadów. Piękno tych fascynujących zwierząt jest często niedostrzegane. Zapewne wielu odbiorców będzie zaskoczonych różnorodnością form, kształtów oraz kolorów tych wspaniałych stawonogów.

Wystawa połączona będzie z krótką prelekcją na temat owadów polskich oraz materiałami multimedialnymi, które dopełnią i rozbudują temat przewodni. Wiele z owadów przedstawionych na obrazach znajduje się pod ochroną w Polsce. Większość z nich namalowana została ze złotymi elementami ciała. Ma to podkreślić ich wartość dla świata przyrody.

- Chciałbym w ten sposób zwrócić uwagę ludzi na niedostrzegalne, ginące piękno świata zwierząt, który nas otacza, a którego częstokroć nie dostrzegamy - tak autor mówi o wystawie.

Zdecydowana większość polskich owadów nie przekracza 4-5 cm. Autor zapewnia, że namalowane w skali 1:7 albo nawet 1:20 z pewnością zrobią powalające wrażenie. Dodatkowo ukazane w ciekawej, malarskiej formie powinny zapaść na długo w pamięć oglądającego.

Jedna z prac Michała Spryszyńskiego
Mat. organizatorów
WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98 w. 159
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward