Wernisaż odbędzie się 12 czerwca 2019 r., o godz. 17:00 w Salonika Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41).
Dominika Czekaj, ur. 24 kwietnia 1997 r. w Rzeszowie. Od 2016 r. studentka grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pasjonatka sztuki, kultury, muzyki oraz sztuki wokalnej. W swojej twórczości kieruje się wrażliwością, dzięki czemu każda jej praca jest odwzorowaniem różnych emocji przelanych na materiał. Uczestniczka wystaw zbiorowych Pracowni Druku Płaskiego, m.in. w Rzeszowie, Koszalinie i na Węgrzech.
Paulina Hanus, ur. 14 stycznia 1996 r., mieszka w Bałuciance. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie (specjalizacja snycerstwo). Obecnie studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku grafika. Pasjonatka szeroko pojętej sztuki. Jak sama mówi, w twórczości kieruje się własnym spojrzeniem na rzeczywistość. W 2014 r. otrzymała nagrodę „Wolontariusz Roku”. Od 2015 r. jest wolontariuszką krośnieńskiej „Fundacji dla Sztuki”. Od wielu lat działa na rzecz wolontariatu w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Krośnie.
W 2017 r. w Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie miała swoją pierwszą wystawę indywidualną zatytułowaną „Od realizmu do abstrakcjonizmu”. Uczestniczyła też w wystawie zbiorowej „Legendy Krośnieńskie” promującej komiks o tym samym tytule. Jest współautorką czterech murali na terenie Krosna. W 2019 r. brała udział w wystawie zbiorowej „Rezonans 2” w Katowicach (wystawa prac studentów Pracowni Druku Cyfrowego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego).
Dominika Czekaj i Paulina Hanus są podopiecznymi krośnieńskiej „Fundacji dla Sztuki”, założonej w 2011 r., działającej na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie. Fundacja organizuje imprezy kulturalne, wystawy, koncerty, festiwale, warsztaty artystyczne i inne wydarzenia popularyzujące kulturę i sztukę w kraju i za granicą. Zrealizowała wiele projektów, m.in. „Inicjatywa edukacji plastycznej w gminie Wojaszówka szansą dla młodych talentów” czy „Wolontariat dla sztuki”. Współpracuje z wieloma instytucjami i firmami.
W ramach współpracy z Krośnieńską Biblioteką Publiczną w Krośnie zorganizowała m.in. wystawy prac studentów: Ingi Ginalskiej, Pauliny Hanus, Natalii Mareckiej, Michała Tokarza, Anny Habrat, Justyny Kazaneckiej. Fundacja dla Sztuki organizuje też na krośnieńskim rynku akcje plastyczne dla dzieci (np. „Wspólnie Malowane”) i konkursy plastyczne (m.in. „Artystyczne Podcienia”). W 2017 r. w ramach projektu „Sztuka wolontariatu” wydała komiks „Krośnieńskie legendy” - narysowany przez wolontariuszy: Patrycję Rymar, Aleksandrę Gładysz, Tomasza Cierpika, Mateusza Łajdanowicza i Paulinę Hanus.