Zdjęcia

"Fotografia - moja miłość" - wystawa w RCKP

 • star_border
  Swoje prace zaprezentują studenci-seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Prešova na Słowacji.
 • schedule
  12 sierpnia 2019 (poniedziałek) - 15 września 2019 (niedziela)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Spotkanie autorskie odbędzie się 22 sierpnia 2019 o godz. 17.00

Autorzy: Leonard Baňas, Jozef Geffert, Anton Hričan, Vladimír Ivanko, Vladimír Kollar, Miroslav Kostelnik, Peter Kostelnik, Peter Královenský, Ladislav Lukáč, Ján Majher, Ján Marhulík, Karel Nowak, Igor Plučinský, Jiří Salzmann, Stanislav Mihalik (lektor)

Jedna z prac prezentowanych na wystawie 
Anton Hričan

Ján Marián Marhulík: - Nigdy bym nie uwierzył, że dojrzali mężczyźni i nie boję się powiedzieć również bardzo dobrzy fotografowie, bo wielu z nich z tytułami fotograficznymi i nagrodami z światowych wystaw i salonów, którzy zajmują się fotografią ponad pół wieku, obudzą się i zachwycą a nawet „zwariują”, dla fenomenu zwanego fotografią plastyczną. Od samego początku przez kilka godzin bez przerwy nie było w pracowni żadnych palaczy, ba nawet nikt nie potrzebował skorzystać z toalety.... Czas po prostu przestał być czynnikiem ograniczającym, bo do ich studia fotograficznego weszła dama godna szacunku i pokory: PANI FOTOGRAFIA. Rzeczy te, prawdopodobnie gdzie indziej mało widywane, mogły mieć miejsce tylko dzięki charyzmatycznej osobowości lektora, wykładowcy, świetnego profesjonalisty, eksperta w dziedzinie psychologii fotografowania pana Stana Mihalika. Uczucia i przeżycia te ciężko określić. To po prostu trzeba przeżyć i mu podziękować.

14 studentów wydziału fotografii Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Prešovskiego jest już w wieku, w którym bezpiecznie potrafi się rozróżniać właściwe wartości od balastu. Poznają znaczenie słów Mieć - Dać, Posiadać - Darować, Tworzyć - Prezentować. Dlatego powstała również niniejsza wystawa seniorów, których nie zaskoczył wiek, ani trwająca era wszechobecnego pstrykania. Nie udają artystów, chociaż do fenomenu fotografii mogą przeniknąć i aktywnie przemówić. Zdają sobie sprawę, że z fotografią jest jak z ludźmi. Nawet z pewnymi błędami może być słodka...

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward