1 marca 2018 (czwartek), godz. 19:00
Włochy, dramat, 2017, 105 min
Reżyseria: Paolo Genovese
Bilet: 10 zł
Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?
8 marca 2018 (czwartek), godz. 19:00
Japonia, melodramat, 2017, 101 min
Reżyseria: Naomi Kawase
Bilet: 10 zł
Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat, który je otacza. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie.
15 marca 2018 (czwartek), godz. 19:00
Francja, Niemcy, dramat, 2017, 106 min
Reżyseria: Fatih Akin
Bilet: 10 zł
Życie Katji rozpada się z dnia na dzień, kiedy jej mąż, Nuri, i maleńki synek, Rocco, giną w ataku bombowym. Przyjaciele i rodzina wspierają ją ze wszystkich sił, dzięki czemu Katji udaje się przetrwać uroczystości pogrzebowe. Jednak nużące poszukiwania sprawców i przyczyn bezsensownych morderstw komplikują bolesny czas żałoby Katji, na nowo podsycając ból i budząc wątpliwości. Danilo, prawnik i najlepszy przyjaciel Nuriego, reprezentuje Katję podczas procesu dwojga podejrzanych - pary ze środowiska neonazistów. Proces jest dla Katji ogromnie wyczerpujący, ale nie uniknie go, ponieważ chce, by sprawiedliwości stało się zadość.
22 marca 2018 (czwartek), godz. 19:00
Polska, Niemcy, Holandia, dramat, 2017, 87 min
Reżyseria: Urszula Antoniak
Bilet: 10 zł
Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.