Szkło

"Ewolucja" - wystawa poplenerowa w CDS

WYDARZENIE ODWOŁANE
  • Wystawa poplenerowa Dolnośląskich Warsztatów i Sympozjum Szkła Artystycznego.
  • 17 stycznia 2020 (piątek) - 31 marca 2020 (wtorek)
  • Piwnice Przedprożne CDS (Krosno, Rynek)
  • 10 zł

Aktualizacja z 12.03: W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa Centrum Dziedzictwa Szkła zamknięte dla zwiedzających w dniach 13-29 marca 2020 roku.

Prace prezentowane na wystawie zrealizowane zostały podczas Dolnośląskich Warsztatów i Sympozjum Szkła Artystycznego. EWOLUCJA w dniach 18-27 lipca 2019 roku, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Jest to kontynuacja tradycji festiwali e-Glass odbywających się od 2008 roku, unikatowego w skali kraju przedsięwzięcia, którego ideą jest wymiana doświadczeń w dziedzinie sztuki i wzornictwa szkła, wdrażanie innowacyjnych i odtwarzanie starych, często zapomnianych, technik formowania szkła na gorąco, edukacja artystyczna, twórcze podejście do materii szkła oraz jego popularyzacja.

Proces powstawania eksponatów w ramach Dolnośląskich Warsztatów i Sympozjum Szkła Artystycznego
Archiwum OKiS

W ramach projektu odbyły się otwarte dla publiczności pokazy i warsztaty wykonywania witrażu, formowania szkła na palniku gazowym i hutniczego formowania szkła na gorąco, warsztaty projektowania szkła dla studentów, działania plenerowe oraz sympozjum poświęcone szkłu artystycznemu i użytkowemu w kontekście współczesności i historii. Większość wydarzeń odbyła się na południu Dolnego Śląska, w uznanym od wieków ośrodku hutnictwa szkła, na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. Projekt realizowano: w Leśnej Hucie (Szklarska Poręba), w Hucie Szkła Martin Štefánek w Desnej (Czechy) oraz na terenie dawnej Huty Karlsthal, obecnie Stacji Turystycznej ORLE (Szklarska Poręba-Jakuszyce).

Artyści: Brent Cole, Teresa Cukier, Mariusz Łabiński, Kamila Mróz, Andriy Petrovski, Karolina Spiak, Igor Wójcik, Witold Vito Wójcik

Studenci: Barbara Bodio, Beata Dołęga Kozierowska, Julia Lashina, Diana Szydłowska

Kurator wystawy: Mariusz Łabiński

WIĘCEJ INFORMACJI
  • 13 44 400 31