Sztuka

Dyplom Liceum Plastycznego – wystawa w BWA

 • star_border
  Prace zaprezentują uczniowie szkoły.
 • schedule
  12 kwietnia 2019 (piątek) - 10 maja 2019 (piątek)
 • location_on
  Biuro Wystaw Artystycznych (Krosno, ul. Portiusa 4)
 • note
  Wstęp wolny

Od samego początku działalności Liceum Plastyczne w Krośnie nastawione jest na rozwijanie uzdolnień artystycznych uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnych predyspozycji. Wszechstronne przygotowanie ucznia pozwala mu na lepsze radzenie sobie na rynku pracy. Uczniowie biorąc udział w konkursach, plenerach i wystawach ogólnopolskich, oswajają się ze środowiskiem plastycznym i jego realiami. A nauczyciele - artyści plastycy pracujący w szkole - wystwiając swoje prace podnoszą zapał twórczy swych wychowanków. Z tych wspólnych wysiłków rodzą się niekiedy sukcesy. Absolwenci szkoły w coraz większej liczbie kontynuują naukę na studiach wyższych. I coraz więcej z nich pozostaje na uczelniach w roli wykładowców.

Plakat wydarzenia
BWA Krosno

Snycerstwo i wyroby unikatowe to dwie specjalizacje zawodowe, w zakresie których kształcą się uczniowie Liceum Plastycznego. Cztery lata nauki owocuje pracami dyplomowymi i daje dowód na rzetelne rzemiosło w zakresie snycerstwa, rzeźby bądź wyrobów unikatowych.

Szkoła od zawsze ustawia wysoko próg oceny umiejętności uczniów. To wszystko po to, aby wiedzę i talent młodych plastyków zaprezentować w sposób jak najbardziej profesjonalny. Umiejętności projektowe dyplomantów Liceum zawsze zasługują na uwagę koneserów sztuki – jakże często są to wyroby, które po prostu cieszą oczy i chciałoby się je mieć w swoim domu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward