W Galerii pod żyrandolem Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oglądać można nową wystawę. „Dwa światy” autorstwa Małgorzaty Wojnar i Małgorzaty Adamkowskiej to zbiór prac malarskich zawierający abstrakcje, pejzaże czy wspomnienia z podróży obu artystek. Udział w wystawie będzie dla publiczności okazją do poznania autorek - uczestniczek zajęć w Pracowni na piętrze - i zobaczenia miejsc przez nie odwiedzonych. Pastelowe barwy, krajobrazy i bajkowe realizacje przypadną do gustu odbiorcom w każdym wieku.
Finisaż wystawy odbędzie się 25 marca (piątek), godzina 17:00.
Małgorzata Wojnar
Jest krośnianką, a z wykształcenia historykiem. Malarstwa uczyła się od artysty plastyka Niny Rostkowskiej. Od kilkunastu lat uprawia malarstwo sztalugowe i tworzy w technice akrylowej. Współpracuje z Muzeum Podkarpackim w Krośnie, między innymi poprzez udział w Kiermaszu Sztuki. Swoje prace prezentowała na 10 wystawach indywidualnych. Została także trzykrotnie nagrodzona w kategorii malarstwo przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W 2019 roku zdobyła I miejsce w IV Karpackim Biennale Sztuki w Krośnie. O swojej pasji mówi: - Malarstwo pozwala mi spojrzeć na świat z innej perspektywy i sprawia, że marzenia są tylko po to, aby je spełniać.
Małgorzata Adamkowska
Malarstwo to jej hobby. Swe umiejętności od wielu lat doskonali pod okiem profesjonalnych malarzy. Na przestrzeni kilkunastu lat brała udział w konkursach i wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, na których zdobywała nagrody i wyróżnienia. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Krośnie, Rzeszowie i Bardejowie. Brała udział w aukcjach charytatywnych, wystawiając swoje obrazy na licytacje. Uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych na Podkarpaciu i Słowacji. Maluje farbami akrylowymi i olejnymi.
Pracownia na piętrze
Pomiędzy rzeczywistością, a światem wyobraźni nie ma widocznej granicy. Nasz cel to spontaniczność w wyrażaniu siebie. Podczas spotkań w „Pracowni na piętrze” rozwijamy zdolności plastyczne i twórcze. Nie ograniczamy się w doborze techniki i materiałów. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych. Prace uczestników zajęć zobaczyć można podczas licznych wystaw zbiorowych bądź indywidualnych.