Fotografia

"Dotyk słońca" - wystawa fotografii w Wieży Farnej

 • star_border
  Fotografie Tomasza Okoniewskiego.
 • schedule
  29 kwietnia 2018 (niedziela) - 27 maja 2018 (niedziela)
 • location_on
  Wieża Farna (Krosno, ul. Piłsudskiego 5)
 • note
  Normalny - 6 zł, ulgowy - 4 zł

Sezon turystyczny w Krośnie właśnie się rozpoczyna, wraz z nim jak co roku otwarta będzie Wieża Farna, a w niej wystawy prac lokalnych artystów. Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na pierwszą w tym sezonie wystawę w wieży: Dotyk słońca 2018 – fotografia Tomasza Okoniewskiego.

Beskid Niski
Tomasz Okoniewski

Tomasz Okoniewski - z wykształcenia historyk, dziennikarz, a z zamiłowania wielki pasjonat i promotor fotografii. Sztuką obrazu interesuje się już od wielu lat, natomiast swoje hobby traktuje poważniej od 2007 roku. Od tego czasu zaczął publikować prace dla szerszej grupy osób, brać udział w konkursach, wystawach i wielu fotograficznych projektach. Ulubiona tematyka ujęta w kadrach to krajobraz najbliższej okolicy oraz reportaż życia codziennego. Jego zdaniem fotografowanie pejzażu uczy patrzeć na świat w odmienny sposób, dostrzegać rzeczy wcześniej niedostrzegane. Poza tym pozwala dzielić się swoją pasją i obserwacjami z szerokim gronem odbiorców.

Malowanie widoków porannym światłem to jedno, lecz najważniejszym tematem pozostanie u niego człowiek i jego emocje. - Od wielu już lat fotografuję najbliższą okolicę, starając się ukazać miejsca znane, w nieznany dotychczas sposób. Naprawdę nie trzeba daleko jechać, by wydobyć z tego, co nas otacza coś szczególnego i osobliwego. Pokaźne archiwum moich fotografii powstaje właśniew okolicy Krosna, jak również na terenie województwa podkarpackiego. Tym samym, przy pomocy obiektywu staram się odkrywać miejsca znane i bliskie w nieznany dotychczas sposób. Eksponowane fotografie na wystawie „Dotyk słońca” stanowią efekt obserwacji przyrody, która niewątpliwie uczy patrzeć na świat. To wiele poranków, wschodów, godzin wczesnego wstawania, przebytych spacerów w mrozie, błocie, rosie czy mgłach. To wiele wyczekiwanych ulotnych chwil, które mam nadzieję udało mi się uchwycić i podzielić się nimi z Państwem. Pasjonatów fotografii zawsze zachęcam do jak najczęstszego kadrowania naszych przepięknych okolic. Miłośników Podkarpacia i najbliższych okolic zapraszam również na autorską stronę facebookową – Korczyna i okolice dawniej i dziś… - mówi Tomasz Okoniewski.

Tomasz Okoniewski

Tomasz Okoniewski posiada tytuły artystyczne: EFIAP - Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, AFRP - Artysta Fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, AFF – Artysta Fotoferii, Master of Light ** (cMoL**) - Kanada, MIVAF - Master Indian Visual Arts Foundation – tytuł Indyjskiej Fundacji Sztuk Wizualnych. Jest członkiem Fotoklubu RCKP Krosno, członkiem honorowym Fotoferia Club (członek ILFIAP) oraz jednym z organizatorów internetowej grupy FotoKrosno.

Jego prace zdobywały wyróżnienia i nagrody w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach fotograficznych. W swoim dorobku posiada medale „Za fotograficzną twórczość” - Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz nagrody największych federacji międzynarodowych – patronów salonów fotograficznych jak: FIAP, PSA, RPS, IAAP, GPU/UPI, ISF, MoL, IUP, DPA, DPW, ICS oraz wielu związków krajowych. Jest również laureatem prestiżowych konkursów IPA, MIFA, ND Awards, IPOTY, TIFA, FAPA, PX3 Paris, Mono Visions Photography Awards, Chromatic Awards czy Monochrome Photography Awards.

Jego fotografie były nagradzane w 46 krajach świata, a na arenie międzynarodowej prezentowane w 66. Juror konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Prace Tomasza są publikowane w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz wielu wydawnictwach albumowych i okazjonalnych.

Autor został uhonorowany nagrodą Starosty Krośnieńskiego „Działacz Kultury” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Tomaszowi Okoniewskiemu "Honorową Odznakę - Zasłużony dla Kultury Polskiej". Natomiast w 2017 roku autor uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w 1918 roku przyznał autorowi medal „Za zasługi dla fotografii polskiej” w 100. rocznicę odzyskania niepodległości (1918-2018).

Bilety do nabycia w kasie przy Wieży Farnej.

Wejście na Wieżę Farną możliwe jest od wtorku do piątku w godz. 10:00 - 18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00 - 16:00.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward