Teatr

"Dotknij teatru" - warsztaty w RCKP

  • Warsztaty z Magdaleną Widłak. Temat: budowanie uważności na partnera scenicznego.
  • 22 lutego 2025 (sobota), godz. 16:00
  • RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
  • 30 zł

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza młodzież powyżej 16. roku życia oraz dorosłych na warsztaty „Dotknij teatru”, które odbędą się 22 lutego (sobota) w godzinach 16.00-20.00.

Zajęcia poprowadzi Magdalena Widłak – aktorka i pedagożka, a ich tematem będzie budowanie uważności na partnera scenicznego poprzez komunikację ruchowo-cielesną. Warsztaty, oparte na pracy z ciałem i ruchem, pozwolą uczestnikom pogłębić umiejętność tworzenia autentycznych interakcji scenicznych, kluczowych w pracy aktorskiej.

Paweł Fiejdasz
  • Zgłoszenia tutaj (należy także uiścić opłatę na podany w formularzu numer konta)

Warsztaty budowanie uważności na partnera scenicznego

Budowanie uważności na partnera scenicznego poprzez komunikację cielesno-ruchową to proces rozwijania zdolności do głębokiego, intuicyjnego zrozumienia drugiej osoby poza warstwą słowną. W teatrze czy sztuce performance, taka uważność jest kluczowa, by stworzyć autentyczne, organiczne interakcje, które widzowie odbiorą jako szczere i spójne.

Zajęcia skupione będą na rozwijaniu czucia i rozumienia ruchu ciała - jakie niesie ze sobą komunikaty za pomocą dynamiki, tempa, zakresu ruchu i kierunków. Uczestnicy będą otwierać przestrzeń w sobie na obserwację, wyczuwanie i reagowanie na ruch i ciało.

- Wierzę, że doznania płynące z ciała są dla aktora (i nie tylko) bogactwem informacji o stanach i emocjach – tak ważnych w pracy teatralnej, więc postaramy się otworzyć dostęp do cielesno-ruchowej strefy – mówi Magdalena Widłak.

Magdalena Widłak

Ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, kierunek choreografia i techniki tańca. Uwielbia się uczyć i poznawać nowe formy, techniki i podejścia do ciała i ruchu – jest absolwentką wielu kursów (m. in. kurs choreografii scenicznej w Hurtowni Ruchu w Krakowie, kursy instruktorskie o specjalnościach: taniec jazzowy, taniec polski, pilates) oraz uczestniczką niezliczonych warsztatów dotyczących tańca i ruchu i nie znosi o tym wszystkim pisać.

Zajmuje się ruchem w różnych rolach: tancerka, wykonawca, nadawca, odbiorca, obserwator, nieśmiały twórca, odtwórca, uczestniczka, nauczycielka.

Jako tancerka brała udział w projektach/spektaklach m.in.: Teatru Tańca i Ruchu V6 w Łodzi, rzeszowskich teatrów: O.de.la, Maska oraz dramatycznego im. Wandy Siemaszkowej, Olsztyńskiego Teatru Tańca, Fundacji Ciało/Umysł, Festiwalu Julidans w Amsterdamie. Tworzy własne prace ruchowe, czasem w ramach rezydencji czy stypendium, czasem własnym sumptem. Ostatnio fascynuje się chodzeniem. Mnóstwo radości daje jej ruch w plenerze. Rozpoczęła pracę nad ruchem codziennym i nie może jej dokończyć. Uwielbia odkrywać moc i możliwości jakie dają oddech i shaking. Marzy o nauce masażu, ale póki co nie znajduje na to czasoprzestrzeni.

WIĘCEJ INFORMACJI