Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza do do udziału w bezpłatnych, otwartych warsztatach dla młodzieży, które odbędą się w sierpniu.
W ofercie znajdzie się tydzień z dłutkiem, tydzień z kosmetykami naturalnymi i tydzień z wełną, przeplatane gotowaniem i degustacją. Zwieńczeniem każdego tygodnia warsztatowego będzie wyjazd edukacyjny.
Warsztaty dedykowane są młodzieży między 14 a 18 rokiem życia.
Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 10:00. Po dwóch godzinach warsztatów rękodzielniczych nastąpią godzinne warsztaty kulinarne, czyli okazja do odpoczynku, posiłku i integracji grupy. Po posiłku przez kolejne dwie godziny kontynuowane będą warsztaty rzemieślnicze. Zakończenie dnia warsztatowego nastąpi o 15:00.
5-7 sierpnia 2025 (wtorek - czwartek) - warsztaty małych form snycerskich i warsztaty kulinarne
W programie warsztatów znajdzie się: nauka cięć, poznawanie specyfiki materiału, wykonywanie pinów do etapu klejenia, wykańczanie pinów, praca z kompozycją obrazka ok. 15x15 cm do etapu klejenia, wykańczanie obrazka.
8 sierpnia 2025 (piątek) - wyjazd edukacyjny do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
11-13 sierpnia 2025 (poniedziałek - środa) - warsztaty kosmetyków naturalnych
W programie warsztatów znajdzie się: poznawanie podstawowych surowców i ich działania, zasady łączenia składników i ich proporcje, bazując na właściwościach rodzimych roślin wykonanie kosmetyków pielęgnacyjnych.
14 sierpnia 2025 (czwartek) - wyjazd edukacyjny do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy.
19-21 sierpnia 2025 (wtorek - czwartek) - warsztaty obróbki wełny
W programie warsztatów znajdzie się: filcowanie na mokro form biżuteryjnych (np. korale, dredy, broszki), filcowanie na mokro form bezszwowych (np. etui, torebka), filcowanie na sucho (np. figurka, zwierzątko, płaski ornament).
22 sierpnia 2025 (piątek) - wyjazd edukacyjny do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy poprzez formularz dostępny tutaj. Udział zostanie potwierdzony telefonicznie do tygodnia przed rozpoczęciem warsztatów.
Warsztaty są finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Nasze tradycje".