Grafika

4. Spotkanie z Grafiką - wystawa w RCKP

 • star_border
  Autorami prac są uczestnicy warsztatów w ramach 4. Spotkania z Grafiką Pogranicza. Wydarzenie w ramach 40. Krośnieńskich Spotkań Teatralnych.
 • schedule
  04 listopada 2018 (niedziela) - 26 listopada 2018 (poniedziałek)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Finisaż wystawy odbędzie się 24 listopada 2018, o godz. 16.00.

4. Spotkanie z Grafiką Pogranicza to przedsmak Krośnieńskich Spotkań Teatralnych. Teatr widziany oczami uczestników warsztatów można zobaczyć w ich pracach podczas listopadowej wystawy w RCKP.

Warsztaty prowadzili: Joanna Topolska-Uliasz z Pracowni Grafiki Tradycyjnej RCKP oraz Miroslav Capovčák z SZUŠ z Michalovec i Ján Šoltés z ZUŠ z Bardejova.

Plakat wydarzenia
RCKP

4. Spotkanie z Grafiką Pogranicza odbyło się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie w dniach 27 - 30 września 2018 roku. Tym razem tematem przewodnim warsztatów, w których wzięły udział dzieci, młodzież oraz dorośli z Polski (z Krosna) i ze Słowacji (z Bardejova i Michalovec) był teatr. Spotkanie miało na celu przybliżenie tradycyjnych technik grafiki. Cztery dni, trzech instruktorów, chłonni wiedzy uczestnicy spotkania, kilka technik grafiki tradycyjnej monotypu, suchej igły i mokulito, ponad 100 prac plastycznych.

Pracownia Grafiki Tradycyjnej dysponuje profesjonalnym wyposażeniem warsztatu. Uczestnicy zajęć tworzą grafiki autorskie w oparciu o tradycyjne techniki graficzne takie jak: sucha igła czy mezzotinta, linoryt - również linoryt barwny, monotypia, kalograf. Niekiedy łączone są różne techniki druku co wzbogaca walory odbitki graficznej. Eksperymentowanie z materiałem drukującym, sposobem mieszania i nakładania farby sprawia, że prace uzyskują nowoczesny i niepowtarzalny charakter. Zajęcia w dwóch grupach mieszanych wiekowo prowadzi w RCKP artystka grafik Joanna Topolska-Uliasz.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward