Fotografia

10. Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Krosno. Miasto i ludzie” w Piwnicy PodCieniami

 • star_border
  Jubileuszowa edycja konkursu, której tytuł brzmi: "Z innej perspektywy".
 • schedule
  16 stycznia 2020 (czwartek) - 08 lutego 2020 (sobota)
 • location_on
  Piwnica PodCieniami (Krosno, Rynek 5)
 • note
  5 zł - normalny, 3 zł - ulgowy

Wernisaż pokonkursowej wystawy oraz oficjalne ogłoszenie wyników 10. Ogólnopolskiego Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie" odbędzie się w czwartek, 16 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami (wstęp wolny).

Temat tegorocznej – jubileuszowej edycji konkursu brzmiał: "Z innej perspektywy". W tym roku do konkursu zgłoszono 105 prac – w tym 13 cyklów – czyli ogółem 125 zdjęć, które zostały nadesłane przez 31 uczestników. Jury zakwalifikowało na wystawę wszystkie fotografie i po dokonaniu oceny postanowiło przyznać regulaminowe nagrody: Grand Prix, trzy Nagrody, pięć Wyróżnień Honorowych. Ponadto przyznano Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna, Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Krosna oraz Nagrodę Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Konkurs realizowany był w Krośnie od 2000 roku. Ideą biennale było zatrzymanie, utrwalenie i pokazanie piękna upływającego w Krośnie czasu. Po 10 edycjach udało się pokazać 20 pierwszych lat XXI wieku w Krośnie. Z okazji jubileuszu wydany został album „Krosno. Miasto i ludzie” z wybranymi fotografiami z dziesięciu edycji konkursu. Album będzie można nabyć na wernisażu. Będą również dostępne katalogi z bieżącej edycji oraz archiwalne – z minionych dziewięciu.

Plakat wydarzenia
Muzeum Rzemiosła
WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward