Grafika

10-lecie Pracowni Grafiki Tradycyjnej - wystawa w RCKP

 • star_border
  Pracownia Grafiki Tradycyjnej działająca przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie obchodzi właśnie swoje 10. urodziny. Z tej okazji na wystawie będzie można zobaczyć prace wszystkich uczestników pracowni.
 • schedule
  06 kwietnia 2018 (piątek) - 26 kwietnia 2018 (czwartek)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Finisaż wystawy odbędzie się 25 kwietnia 2018, o godz. 17.00 w Galerii Pomarańczowej (RCKP, ul. Kolejowa 1).

Tak intensywnych, pełnych dobrych spotkań i radości dziesięciu lat ze świecą szukać! Bez względu na to, w której części budynku RCKP się znajdziemy, Pracownia Grafiki Tradycyjnej jest obowiązkowym przystankiem. Młodzi artyści, w trakcie wędrówki w poszukiwaniu własnych zainteresowań, znajdą tu z jednej strony pewną wynikającą z kontekstu historycznego wiedzę o technikach dzisiaj już zapomnianych, a przez wielu nigdy nie poznanych, z drugiej – sposób spędzenia wolnego czasu. Obydwa te – zdawałoby się przeciwstawne bieguny – łączy ze sobą właśnie miejsce – mały warsztat, w którym znajdziemy prasy drukarskie, narzędzia i liczne, mniejsze lub większe, grafiki na ścianach, pierwsze projekty i czekające na prezentacje gotowe prace.

RCKP

Na pierwszym planie jest grafika i jej kontekst – etapy powstawania prac, poznawania nowych, choć przewrotnie, starych technik, wybór narzędzi i kolorów farb. Jest miejsce dla zegarmistrzowskiej wręcz precyzji i improwizacji. To tutaj odkrywane są skarby grafiki tradycyjnej. Do tej pory linoryt i linoryt barwny, sucha igła, monotypia, kolograf, mokulito czy techniki gościnne poznane podczas warsztatów w węgierskim Egerze – akwaforta i akwatinta. Z całym tym bogactwem zapoznaje nas Joanna Topolska-Uliasz – dobra dusza Pracowni, założycielka i instruktorka. Dzięki Pracowni Grafiki Tradycyjnej możliwe są spotkania, które nie zdarzają się nigdzie indziej i które – bez najmniejszej wątpliwości – owocować będą w przyszłości. To czyni instruktorów, uczestników, zapraszanych gości spełnionymi, a miejsce wyjątkowym i wartym powrotów nawet po latach.

RCKP

Joanna Topolska-Uliasz jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie oraz Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskała w Pracowni Wklęsłodruku prof. Włodzimierza Kotkowskiego w 2004 roku. Specjalizuje się w rysunku i grafice, interesuje się również fotografią. Od 1 kwietnia 2005 roku pracuje w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie w charakterze instruktora ds. plastyki. Prowadzi zajęcia z grafiki tradycyjnej z dziećmi i osobami dorosłymi przy wykorzystaniu profesjonalnie wyposażonego warsztatu grafiki tradycyjnej. Jest autorką projektów większości wydawnictw RCKP – plakatów, afiszy, folderów, katalogów oraz wielu innych, różnorodnych materiałów informacyjno-reklamowych. Jej właśnie swoją szatę graficzną zawdzięczają Krośnieńskie Spotkania Teatralne, Galicja Blues Festival, Koncerty w świątyniach, Krośnieńska Jesień Muzyczna, Jubileusz 70-lecia instytucji kultury w Krośnie - i wiele, wiele innych.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward