Wyścig kolarski w Krośnie. Zamknięte ulice

W sobotę (03.07) na ulicach Krosna pojawi się dobrze znany mieszkańcom peleton. Po raz kolejny przejadą tędy zawodnicy biorący udział w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Uwaga kierowcy - będą utrudnienia.
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków co roku gromadzi na trasach tłumy kibiciców

Jedna z najważniejszych imprez kolarskich w kraju - 21. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków rozpoczął się 30 czerwca w Łodzi, a zakończy 4 lipca w Jarosławiu. Trasa liczy 903,8 km. Na liście startowej znajdują się kolarze z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Belgii, Słowacji, Ukrainy i oczywiście Polski.

Impreza ma swoje stałe miejsca na mapie Polski. Od wielu lat należy do nich Podkarpacie i Krosno. Kolarze zawitają tu w sobotę (03.07).

Etap z Jasła do naszego miasta liczył będzie prawie 184 km. Kolarze przejadą m.in. przez Łęki Dukielskie, Iwonicz Zdrój, Rymanów, Brzozów, Zmiennicę i dotrą do Krosna. Przez Krosno przejadą trzykrotnie, bo zrobią jeszcze 3 okrążenia do Odrzykonia. Na krośnieńskim Rynku zorganizowana będzie meta wyścigu.

Etap z Jasła do Krosna będzie dla zawodników najtrudniejszym. - Do pokonania jest aż osiem górskich premii. Wjazd na górę Glorieta w pobliżu Iwonicza Zdroju ma kąt nachylenia nawet 18 procent, a pod zamek Kamieniec w Odrzykoniu do 16 procent. Kolarze robiąc pętle przez Krosno będą czterokrotnie wjeżdżać na wzniesienie, skąd po ostatniej wspinaczce pozostanie im tylko 11 km do mety - informują organizatorzy wyścigu.

W Krośnie kolarze przejadą trzykrotnie przez miasto ulicami: Białobrzeską, Okrzei, przez Rondo Solidarności, Piłsudskiego, Rynek, Sienkiewicza, Plac Konstytucji 3-go Maja, Wisłoczą, Legionów, Rondo Niezapominajki, Niepodległości, Korczyńską. Przyjazd planowany jest pomiędzy godz. 17.20 a 20.10.

Przybycie wielu zawodników wraz z ekipami technicznymi oraz sam przejazd wyścigu przez miasto wprowadzi utrudnienia w ruchu drogowym. Utrudnienia w ruchu w obrębie Rynku ze względu na montaż bramek i mety mogą wystąpić już w godz. 15.00 do 20.30.

W związku z tym straż miejska zwraca się z prośbą do kierujących pojazdami o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem drogowym funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i straży pożarnej. - Prosimy również o nie parkowanie w godzinach popołudniowych pojazdów na parkingach położonych wzdłuż ulic: Sienkiewicza i Piłsudskiego - od poczty w stronę Rynku - apeluje Tomasz Wajdowicz, komendant straży miejskiej.

Wyścig można oglądać w TVP Sport i TVP Info.

Trasa etapu z Jasła do Krosna

Mini wyścig "Solidarności"

Po raz pierwszy w Krośnie, przy okazji tego wyścigu, odbędzie się także pierwszy Mini Wyścig "Solidarności".

W Mini Wyścigu "Solidarności" uczestniczyć mogą dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 1998 i powyżej pod warunkiem, że nie są zrzeszeni w żadnych klubach i przybędą na imprezę z rodzicami lub opiekunami, którzy przekażą ich pisemną zgodę na udział w imprezie oraz legitymację szkolną potwierdzającą datę urodzenia. Warunkiem uczestnictwa w wyścigu jest posiadanie sztywnego kasku.

Impreza odbędzie się również na Rynku w godzinach od 16.30 do 17.40. Przyjmowanie zgłoszeń i wydawanie numerów będzie miało miejsce od godz. 15.30 w namiocie z napisem Mini Wyścig "Solidarności".

Wyścig rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych:

  • Kategoria przedszkolna poniżej 7 lat, (rocznik 2004 i młodsi) - start 16.35, dystans ok.200 m
  • Kategoria uczniowska młodsza 7, 8 lat (rocznik 2001, 2003) - start 16.50, dystans ok. 400 m
  • Kategoria uczniowska średnia 9, 10 lat (rocznik 2000, 2001) - start 17.05, dystans ok. 800 m
  • Kategoria przed gimnazjalna 11,12 lat (rocznik 1998, 1999) - start 17.20, dystans ok. 1200 m

W każdej kategorii prowadzone będą odrębne klasyfikacje dla dziewcząt i dla chłopców. Ponadto w kategorii przedszkolnej będą prowadzone oddzielne klasyfikacje dla każdego z roczników.

Trójka najlepszych w każdej kategorii otrzyma dyplomy i medale na podium dla zwycięzców po zakończeniu ostatniego wyścigu.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)