Współczesna Rosja i roboty. "Noc Nauki" w PWSZ

W piątek wieczorem (20.03) w Kampusie Politechnicznym PWSZ w Krośnie odbędzie się kolejna odsłona "Nocy Nauki". Jak zawsze będzie i poważnie, i zabawnie, ale zawsze interesująco - zapowiadają władze uczelni i zachęcają do przekonania się, że nauka wcale nie musi być nudna.
Kilkadziesiąt warsztatów i pokazów oraz bardzo ważny wykład o Rosji w XXI wieku. PWSZ zaprasza w piątek (20.03) na kolejną odsłonę "Nocy Nauki"

Nocne spotkania z nauką w krośnieńskiej PWSZ to już tradycja. Tradycja coraz bardziej popularna, ponieważ na każdej kolejnej odsłonie "Nocy Nauki" krośnianie meldują się w rekordowej ilości. Nic dziwnego - poprzez przypominającą zabawę formułę, impreza umożliwia poznanie nie zawsze łatwych do zrozumienia zagadnień naukowo-technicznych.

- "Noc Nauki" jest wyjątkowo trafionym i dopasowanym do oczekiwań mieszkańców Krosna wydarzeniem - mówi Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz PWSZ. - W trakcie imprezy uczelnia zawsze tętni życiem. Odwiedzają ją osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież i dorośli. Chętnie przychodzą zwłaszcza uczniowie, bowiem "Noc Nauki" organizujemy zawsze w piątek wieczorem, tak aby dzieci i młodzież nie czuły obciążenia związanego z koniecznością pójścia do szkoły następnego dnia.

Początek wiosennej edycji (piątek, 20.03) będzie jednak bardzo poważny. O godz. 16.00 rozpocznie się wykład rektora PWSZ w Krośnie prof. dr hab. Grzegorza Przebindy, rosjoznawcy, który opowie o współczesnej Rosji. - To będzie próba oceny zjawisk politycznych, które mają miejsce za naszą wschodnią granicą. To nie jest tak, że ostatnie wydarzenia wzięły się znienacka. One są realizacją strategii Rosji. Rektor będzie to wszystko podsumowywał - zapowiada kanclerz Tereszkiewicz.

Część główna "Nocy Nauki" rozpocznie się o godz. 17.00. W Kampusie Politechnicznym PWSZ (ul. Dmochowskiego 12) na odwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt pokazów i warsztatów, związanych m.in. z informatyką, energetyką i ochroną zdrowia.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? - Będzie można uczestniczyć w pomiarach swoich parametrów fizjologicznych, np. pojemności płuc i siły mięśni. Będzie też można sprawdzić czy nietoperze są słyszalne. Zaprezentujemy również nasze możliwości w zakresie drukowania w formacie 3D oraz projektowania robotów. Przygotowaliśmy także warsztaty pisania życzeń świątecznych na kartkach - szlachetnej umiejętności, która wypierana jest obecnie przez życzenia składane w formie sms-ów i maili. Tradycyjnie zagości również tematyka profilaktyki i ochrony zdrowia - wylicza kanclerz.

Drzwi uczelni otwarte będą do 21.00. Wstęp wolny.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)