Wasze sprawy: przydałby się wreszcie plac zabaw za halą

Firma Nivea ogłosiła kolejną edycję konkursu, w którym do wygrania jest plac zabaw dla dzieci. Miasto nie weźmie w nim udziału. Ale o Podwórko Talentów równie dobrze zawalczyć może na przykład szkoła.
Kolejny już raz magistrat przekłada plany budowy placu zabaw za halą sportową

Dwa lata temu, w czasie pierwszej edycji akcji Podwórko Nivea, do wyścigu po 40 placów zabaw dla dzieci stanęło kilkaset miejscowości. Wygrana zależała od głosów internautów. Krosno zdobyło ich ponad 235 tys. i zajęło ostatecznie 42. miejsce, ocierając się o zwycięstwo.

- Straszna szkoda tych głosów – pisali pełni niedosytu czytelnicy. Minimalnej przegranej żałował także magistrat, który zadeklarował, że tak duże poparcie dla utworzenia placu zabaw za halą sportową przy ul. Bursaki, bo o takiej lokalizacji mówiono od początku, zmobilizuje urzędników do postarania się o wybudowania podwórka we własnym zakresie. Choć nie padły żadne konkrety, czytelnicy trzymali urząd za słowo.

W 2016 roku firma Nivea ponowiła akcję. Krosno nie zdecydowało się jednak na wystartowanie w konkursie. Urzędnicy tłumaczyli to większymi planami inwestycyjnymi, które mieli wobec terenów wzdłuż Wisłoka. - Pracujemy nad specyfikacją opracowania projektu technicznego na ścieżkę pieszo-rowerową, która będzie biegła wzdłuż Wisłoka od EuroGym, aż do mostu na Okrzei. Przy ścieżce będą elementy małej architektury, ławeczki, miejsca do relaksu, rabatki, drzewka. W ramach tego projektu ma powstać też plac zabaw – informował w kwietniu 2016 roku magistrat.

Minął rok. Nivea wystartowała właśnie z 3. edycją konkursu. - Może w tym roku Krosno weźmie w niej udział? Przydałoby się wreszcie to podwórko – dopraszają się czytelnicy.

Co na to magistrat? - Nie będziemy brać udziału w akcji Podwórko Nivea – odpowiada. - Plany budowy placu zabaw są nadal aktualne, choć jeszcze nie w tym roku - dodaje.

Warto jednak podkreślić, że Miasto to nie jedyny podmiot, który może wystartować w konkursie organizowanym przez firmę Nivea. Zgłosić się do niego może także szkoła lub "inna społeczność". Główny warunek to dysponowanie działką o powierzchni 400 mkw., na której zmieści się jedno z 20 Podwórek Talentów, o które toczyć się będzie w tym roku walka. Każde z nich składa się z trzech stref - naukowej, sportowej i artystycznej - łączących rozwój dzieci z dobrą zabawą. Do zgłoszenia dołączyć trzeba będzie maksymalnie 3-minutowy film prezentujący talenty dzieci.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 maja. Szczegółowe zasady zgłoszeń oraz regulamin konkursu dostępne są tutaj.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)