"Przemoc" na trybunach Karpat. Kontrowersyjny napis

- Jak mam wytłumaczyć 7-letniemu synowi co to znaczy? - pyta zbulwersowany czytelnik, który przesłał do redakcji zdjęcie jednej z trybun stadionu Karpat. Widnieje na niej napis „Nasze pięści biją dla Krosna”. Sprawą zainteresował się Urząd Miasta.
Na jednej z trybun stadionu Karpat pojawił się napis "Nasze pięści bija dla Krosna"
Czytelnik

- Nie będziemy tolerować żadnych przejawów agresji i wandalizmu w naszej przestrzeni miejskiej – mówi Bronisław Baran, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna. Litera „P” w słowie „Pięści” przypomina symbol Polski Walczącej, którym posługiwali się harcerze w ramach akcji „małego sabotażu” podczas II wojny światowej. Zgodnie z ustawą uchwaloną przez Sejm RP w 2014 r. znak ten ma być traktowany z należytym szacunkiem. Wszelkie jego znieważenie podlega karze. Napis na krośnieńskiej trybunie dowodzi, że ciągle jest on profanowany.

Pod napisem "Nasze Pięści Bija dla Krosna" znajduje się również skrót CHMS oraz AK 1928
czytelnik 

Graffiti na trybunie Karpat jest przykładem wandalizmu. O jego aktach często informują redakcję mieszkańcy - Nie chcemy, żeby nasze miasto było niszczone. Żyjemy w nim razem, płacimy na nie podatki – pisze do nas Krzysztof. Wulgarne napisy na murach, ścianach budynków i w klatkach schodowych bloków mieszkalnych to już stały element krajobrazu miejskiego. W dużych aglomeracjach ten problem jest jeszcze bardziej zauważalny.

Pod napisem "Nasze Pięści Biją dla Krosna" znajdują się również skróty: CHMS (Chuligani Miasta Szkła) oraz AK 1928 (Armia Krajowa, 1928 r. - założenie klubu piłkarskiego Karpaty Krosno).

Wandalizm jest przestępstwem. Sprawcom, którzy zniszczyli mienie o wartości do 250 zł grozi areszt lub grzywna. Kodeks Karny za straty powyżej tej kwoty wymierza karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

- To nasze serca, a nie pięści biją dla Krosna – dodaje Bronisław Baran.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person cywilny_kaplan
28.03.2018 11:15

Ja proponuję przemalować to na hasła typu:

"Nasze serca biją dla Krosna"

"Czytamy książki, żeby być mądrzejszym od Legii"

"Czynimy dobro dla Czarnych Jasło"

"Jesteśmy głupcami, ale pracujemy nad tym"

person
cywilny_kaplan
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (27) forward