Można składać wnioski o Kartę Mieszkańca

Tańszy wstęp do kina, muzeów czy na basen oraz zniżki m.in. na usługi serwisowe w salonach samochodowych, zabiegi rehabilitacyjne i kręgle. Można już składać wnioski o Krośnieńską Kartę Mieszkańca - "nagrodę za bycie krośnianinem".
- Mieszkaj w Krośnie, płać tutaj podatek, bo z tego tytułu samorząd wykaże większą troskę o ciebie - Krośnieńska Karta Mieszkańca ma być jednym z elementów tej troski

Wprowadzenie Krośnieńskiej Karty Mieszkańca zapowiedziano na początku marca br. Dokument zapewniający zniżki na usługi oferowane przez instytucje miejskie – zwiedzanie muzeów czy wstęp na basen i do kina - oraz prywatnych partnerów programu, przysługiwać miał każdej osobie mieszkającej i rozliczającej podatek w Krośnie oraz dzieciom i młodzieży do 18 lub 26 roku życia (jeśli się uczą).

Oprócz chęci poprawy warunków życia mieszkańców oraz ułatwienia im dostępu do różnorodnych usług i ofert, urząd ma nadzieję, że "system lojalnościowy" będzie dodatkową zachętą do zamieszkania lub pozostania w Krośnie. - Chcemy, żeby mieszkańcy poczuli, że gmina ich wspiera, że warto żyć i mieszkać w Krośnie. Mieszkaj w Krośnie, tutaj płać podatek, bo z tego tytułu samorząd wykazuje większą troskę o ciebie – tłumaczył wiceprezydent Krosna Bronisław Baran.

Oprócz instytucji miejskich, w programie jest 11 partnerów prywatnych, ale magistrat liczy, że szybko dołączą kolejni

Program ruszył 1 czerwca. - Karta jest bezpłatna i ważna przez rok, a jej wydanie odbywa się podczas jednej wizyty w urzędzie. Potrzebny jest tylko dowód tożsamości i dobrze wypełniony wniosek – informuje magistrat, któremu oprócz instytucji miejskich – Zespołu Krytych Pływalni, MOSiR-u, RCKP, artKina, Muzeum Rzemiosła i CDS – udało się przekonać do współpracy kilkunastu prywatnych przedsiębiorców, oferujących usługi w zakresie m.in. serwisu samochodowego, rehabilitacji, rozrywki i gastronomii.

Na stronie znajdują się także informacje dla kolejnych partnerów, którzy chcieliby dołączyć do programu, a takich, mają nadzieję urzędnicy, z czasem będzie coraz więcej.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)