Krosno tętniące życiem. Zobacz film promocyjny miasta videocam

Zrobiony o ludziach i dla ludzi. Pełen dynamiki, zwrotów akcji i niecodziennych ujęć. Zobaczycie na nim wszystko, co kojarzy się z Krosnem: Rynek, wieżę farną, Centrum Dziedzictwa Szkła, czy lotnisko. Zawiera wszystkie najważniejsze miejsca i zabytki, a przy tym tętni życiem.
Kadr z filmu promocyjnego miasta
kadr z filmu / Damian Krzanowski

Autorami filmu są bracia Damian i Adrian Krzanowscy.

Najpierw była koncepcja.  Przekaz miał być stosunkowo krótki, ale pozwalający na skupienie się widza w krótkim, 3-5-minutowym czasie. Miały się na to składać takie elementy jak: robiące wrażenie ujęcia, niebanalny montaż i emocjonalna muzyka. - Dodatkowym elementem miał być efekt zmysłowości. Chcieliśmy pokazać miasto tak, aby widz mógł go doświadczyć nie tylko wzrokiem, ale także dotykiem, słuchem i zapachem - opowiada Adrian. - Po seansie u widza miało pozostać dobre wrażenie.

Dorota i Maciej Habratowie na krośnieńskich podcieniach
kadr z filmu / Damian krzanowski

Finalny produkt miał się stać viralem - materiałem, który samodzielnie zafunkcjonuje na Facebooku. Efekt? Miasto udostąpniło film na swoim facebookowym fanpage'u tuż przed długim majowym weekendem. W ciągu 7 dni post zyskał ponad 650 reakcji i prawie 900 udostępnień. Zobacz tutaj.

Produkty krośnieńskiej huty szkła Krosno Glass
kadr z filmu / Damian krzanowski

Zdjęcia realizowane były od wiosny do jesieni ubiegłego roku. W montażu wykorzystano również ujęcia archiwalne. - Na początku codziennie spacerowałem po mieście i szukałem odpowiednich ujęć, interesujących sytuacji i ciekawych zdarzeń. Poznawałem bardzo dużo ludzi, którzy w większości występują w filmie – mówi Damian. - Najwięcej czasu zajął montaż, bo materiału było naprawdę sporo – kilkadziesiąt godzin archiwalnych i nowo nagranych. Musiałem to poskładać w taki sposób, żeby fajnie się oglądało. Mam nadzieję, że mi się to udało.

Turyści na rowerach na krośnieńskim Rynku
kadr z filmu / Damian krzanowski

Na filmie zobaczymy życie miasta: turystów i krośnian przy pracy i spędzających wolny czas. Twórca wraz ze swoją córką Igą zwiedzał Krosno, razem z nią poznawał i odkrywał nowe miejsca. A to wszystko zostało uwiecznione na filmie. - Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cząstkę siebie i swój uśmiech do tej produkcji – mówi Damian. - Idea filmu była właśnie też taka, żeby krośnianie zobaczyli na nim siebie.

Jakub Jan Kaska - fotograf z Krosna, o którym pisaliśmy tutaj
kadr z filmu / Damian krzanowski

Film trwa niespełna 5 minut i ma pełnić rolę promocyjną miasta - odnosi do serwisu VisitKrosno.pl. Materiał jest skierowany głównie do turystów i będzie prezentowany na różnego rodzaju wydarzeniach targowych, spotkaniach, konferencjach oraz prezentacjach, a także w Internecie i mediach społecznościowych.

Możecie go zobaczyć na naszym portalu. Zapraszamy do dzielenia się z nami wrażeniami po jego obejrzeniu:

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person krosnu24
14.05.2019 20:35

Bardzo dobrze nakręcony film !!! Podoba mi się jak cholera...

person
krosnu24
na forum od lutego 2019
person black_crow
14.05.2019 06:07

Bardzo  fajny, profesjonalnie zrobiony film, jednak  jak jeden z przedmówców napisał to żeby  wiedzieć o co chodzi  w poszczególnych scenach trzeba być krośnianinem lub mieć jakąś wiedzę o  tym mieście, brakuje konkretnych informacji.

Mi osobiście skojarzyło się z trailerem filmowym, gdy z dwugodzinnego filmu wycina się  kilkanaście  najciekawszych scen i skleja w kilkuminutową zachętę dla widza. Niestety oprócz tych zachęcających scen są też inne... te zwykłe i  po prostu  nudne.

person
black_crow
na forum od kwietnia 2019
person marmot4
13.05.2019 22:43

Dobrze zrobiony film. Pokazuje dużo, ale jednocześnie nic. Szybkie i krótkie urywki krajobrazu i budynków, nie da się poznać co i jak. Mieszkaniec Krosno może i pozna poszczególne ujecia ale turysta zobaczy tylko ładne slajdy i dalej nie będzie wiedział co zobaczyć. Nawet wizytówka miasta jaką jest CDS nie jest dostatecznie ukazana. Na filmie uwidoczniono jak to jest pięknie i wesoło w krośnie ale chyba tylko w słoneczna niedziele jak rodziny z dziećmi wyjdą oraz przy okazji jakieś pseudo imprezy plenerowej. Ale powtarzam film zmontowany dobrze.

person
marmot4
na forum od listopada 2017
person herman616
13.05.2019 14:46

Tętniące życiem?? Serio??? To tylko VIVO tętni życiem i korki na drogach, a reszta Krosna niestety padaczka... Film przyznam bardzo fajny ale aż tyle to tu się nie dzieje jak w filmie. A szkoda...

person
herman616
na forum od listopada 2017
person kurnachata
13.05.2019 13:21

Bo takie wyjątkowe i wspaniałe jest to właśnie Krosno. Brakuje w nim tylko pieniędzy ale może ktoś sie nauczy żyć bez pieniędzy.

person
kurnachata
na forum od listopada 2017
starstarstar
person trw_krosno @wp.pl
13.05.2019 12:36

Gratuluję. Film bardzo profesjonalnie i ładnie zrobiony. Ja już  go  rozesłałam po kilku kontynentach . Krośnianie reklamujmy Swoje Miasto.     Pozdrawiam.       KD

person
trw_krosno @wp.pl
na forum od stycznia 2018
star
person neon83
13.05.2019 09:14

Profesjonalnie, estetycznie, ładnie. Mimo ze nie opuściłem miasta od 40 lat, po obejrzeniu filmu, mam ochotę na wizytę w Krośnie :) film polecę znajomym na całym świecie, bo naprawdę ładne to Krosno :))) 

person
neon83
na forum od listopada 2017
person Buka
12.05.2019 22:15

Niesamowity! Zdjęcia i montaż sprawiają, że oglądając miałam ciarki! Brawoooooo za wykon. Ogromne gratulacje za efekt. Ten film to świetna wizytówka naszego pięknego miasta. 

person
Buka
na forum od listopada 2017
person wed
12.05.2019 21:46

No spoko, ładny film, dobrze zrobiony, optymistyczny. Zdjęcia z góry są szczególnie udane.

person
wed
na forum od listopada 2017
starstar
WSZYSTKIE KOMENTARZE (23) forward