"Nasi" chcą do parlamentu. Zobacz kto startuje

Na listach wyborczych w naszym okręgu pojawiają się mniej lub bardziej znane w Krośnie nazwiska. Tych drugich niewiele: do Sejmu kandyduje Zbigniew Ungeheuer ze Stowarzyszenia Portius, a do Senatu Stanisław Słyś - były przewodniczący rady miasta. Obydwaj z PO. Na liście PiS mamy dwóch aktualnych posłów: Piotra Babinetza i Stanisława Piotrowicza.
Mają różne poglądy, reprezentują inne opcje polityczne. Łączy ich jedno - chcą do parlamentu

15 września minął termin zgłaszania list kandydatów na posłów i kandydatur na senatorów w wyborach parlamentarnych wyznaczonych na 25 października. Na listach do Sejmu widnieje trzynaście nazwisk krośnian, więcej znajdziemy tam mieszkańców powiatu - dwadzieścia osób. Do Senatu startuje dwójka krośnian i trzy osoby z okolic Krosna. Czy będziemy mieć w Sejmie lub Senacie "swoich" - zależy od nas. Zobacz, kto jest z Krosna. Wspominamy też bardziej znane nazwiska z powiatu krośnieńskiego.

Na liście Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe jest tylko jedno nazwisko z Krosna. Na 14. miejscu znajduje się Maria Kaczor, emeryt. To mało znane w Krośnie nazwisko, zdecydowanie bardziej znana jest "dwójka" - to Dariusz Sobieraj - lekarz, obecny radny sejmiku województwa podkarpackiego, mieszkaniec Krościenka Wyżnego.

Krośnian niewielu też na liście Platformy Obywatelskiej. Dopiero na 21. miejscu mamy Zbigniewa Ungeheuera, prezesa Stowarzyszenia Portius, przedsiębiorcę budowlanego. Z bardziej znanych osób należy wymienić Joannę Frydrych z Targowisk. PO wystawiła jej kandydaturę na 3. miejscu. To ekonomista, obecnie radna sejmiku województwa podkarpackiego.

Na liście PiS równie ubogo w mieszkańców Krosna. Na 4. miejscu znajduje się historyk Piotr Babinetz, a na 7. miejscu prokurator Stanisław Piotrowicz. Obydwaj to aktualni parlamentarzyści.

Więcej krośnian startuje do Sejmu z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Stonogi: "jedynka" to Łukasz Mrugał, na 5. miejscu znajduje się Aneta Mrugał, a na 11. Tadeusz Winogrodzki. Wszyscy są przedsiębiorcami.

Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" - Krosno pojawia się po raz pierwszy na 6. pozycji przy nazwisku Violetta Wolska i po raz drugi na 9. miejscu przy Ewelinie Drozd. Pierwsza z pań to księgowa, druga - nauczycielka.

Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni dwie pozycje należą do mieszkańców Krosna: na 8. znajduje się Bożena Kamińska - z zawodu kierowca, na 13. Gabriel Zajdel - przedsiębiorca.

Dwóch reprezentantów krośnianie mają szansę zyskać głosując na listę Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!". "Dwójką" jest - Jan Krzanowski - inżynier mechanik, a 11. miejsce przypadło Zofii Lipińskiej - technologowi włókiennictwa.

Jednego krośnianina znajdziemy na liście przygotowanej przez Komitet Wyborczy KORWiN - na 4. pozycji znalazł się Leszek Karcz - emeryt.

Z list Partii Razem, Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru oraz komitetu JOW Bezpartyjni nikt z Krosna w wyborach nie startuje.

Mamy natomiast dwie krośnieńskie kandydatury do Senatu. Platforma Obywatelska wystawiła Stanisława Słysia, przedsiębiorcę, byłego przewodniczącego rady miasta. Edyta Wiśniowska, ekonomista - to z kolei kandydat Ruchu Narodowego.

Zobacz listę komitetów i kandydatów w okręgu wyborczym nr 22 (strona nieaktywna)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)