DYSKUSJE
Pożar opanowany, ale to nie koniec działań. Dzień trzeci
czteropak1234
14.07.2024 18:35

Miasto wydało wiele milionów złotych na ROZŁĄCZENIE kanalizacji deszczowej od ściekowej panie krossener, a prywatni właściciele domów dostawali od miasta nakazy rozłączenia jeśli mieli połączone instalacje deszczowe i kanalizacyjne.

czteropak1234
na forum od listopada 2017
krossener
14.07.2024 17:42

Czy połączenie kanalizacji ściekowej z burzową spowodowałoby, że wszystko popłynęłoby na oczyszczalnie i nie byłoby problemu?

krossener
na forum od lipca 2022
robert7210
14.07.2024 15:50

Widzę że kierownictwo czyta czat.

Dziekuję panie Adrianie:)

robert7210
na forum od listopada 2017
Artusk
14.07.2024 13:10

A, wystarczyło tylko na samym początku podczas gaszenia "czystą" wodą zaobserwować gdzie ta woda spływa i tam zamontować zbiornik, który ją przechwyci do ponownego użycia, lub oczyszczenia. No, ale po co? Lepiej wyłączyć część miasta i pobierać wodę z rzeki, a później niech spływa po gaszeniu zanieczyszczona z powrotem studzienkami do rzek. Była informacja o tym, że może braknąć wody w wodociągach miejskich. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że rzeczywiście brakło wody... W 45-cio tysięcznym mieście nie ma wody. Ja, zrobiłem kupę... Ktoś inny wydał mocz... i chciałby spuścić wodę. Inni chcieliby umyć naczynia, wziąć prysznic lub coś wyprać itp. Byliby też tacy, co potrzebowaliby wody do przyrządzenia posiłku. Nagle wszyscy potrzebujący… Ruszają w pozyskaniu wody.. Większość do sklepu… Przy takiej ludności, to max w każdym sklepie godzina i po wodzie. Mieszkam przy ulicy Wojska Polskiego na osiedlu Markiewicza. Wszystkie studnie, które mam w okolicy zamknięte głazem. Który "mądry"? wymyślił, by je pozamykać? I, to było po zaczęciu wojny z Ukrainą. Z informacji w internecie wynika, że zamknęli te studnie z powodu wyschnięcia i braku wody. Haha... niezły żart... Pamiętam doskonale jak kopali tą studnie 40 lat temu między W.P 38, a Podchorążych 21 i tego nie robili łopatami na kilka metrów, tylko była maszyna wiertnicza, która robiła bardzo głęboki odwiert. Mogę się założyć, o wszystko, co mam... czyli mieszkanie 49m, stary 25 letni samochód i 1150zł w kieszeni, że woda tam jest.P.S Mam takie jedno pytanie do Was, które często sobie zadaje… Ten Świat zwariował? Czy ja zwariowałem?

Artusk
na forum od listopada 2017
Artusk
14.07.2024 12:39

A, wystarczyło tylko na samym początku podczas gaszenia "czystą" wodą zaobserwować gdzie ta woda spływa i tam zamontować zbiornik, który ją przechwyci do ponownego użycia, lub oczyszczenia. No, ale po co? Lepiej wyłączyć część miasta i pobierać wodę z rzeki, a później niech spływa po gaszeniu zanieczyszczona z powrotem studzienkami do rzek. Była informacja o tym, że może braknąć wody w wodociągach miejskich. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że rzeczywiście brakło wody... W 45-cio tysięcznym mieście nie ma wody. Ja, zrobiłem kupę... Ktoś inny wydał mocz... i chciałby spuścić wodę. Inni chcieliby umyć naczynia, wziąć prysznic lub coś wyprać itp. Byliby też tacy, co potrzebowaliby wody do przyrządzenia posiłku. Nagle wszyscy potrzebujący… Ruszają w pozyskaniu wody.. Większość do sklepu… Przy takiej ludności, to max w każdym sklepie godzina i po wodzie. Mieszkam przy ulicy Wojska Polskiego na osiedlu Markiewicza. Wszystkie studnie, które mam w okolicy zamknięte głazem. Który "mądry"? wymyślił, by je pozamykać? I, to było po zaczęciu wojny z Ukrainą. Z informacji w internecie wynika, że zamknęli te studnie z powodu wyschnięcia i braku wody. Haha... niezły żart... Pamiętam doskonale jak kopali tą studnie 40 lat temu między W.P 38, a Podchorążych 21 i tego nie robili łopatami na kilka metrów, tylko była maszyna wiertnicza, która robiła bardzo głęboki odwiert. Mogę się założyć, o wszystko, co mam... czyli mieszkanie 49m, stary 25 letni samochód i 1150zł w kieszeni, że woda tam jest.P.S Mam takie jedno pytanie do Was, które często sobie zadaje… Ten Świat zwariował? Czy ja zwariowałem?

Artusk
na forum od listopada 2017
Adrian Krzanowski
14.07.2024 11:58
robert7210: Pan Adrian już dawno napisał, teraz czeka na wyniki badań i dalszy rozwój wypadków: Wielki pożar Merkury Market. Dzień drugi
Adrian Krzanowski
na forum od października 2017
czlowiek_jeden
13.07.2024 21:52

Brawo dla strażaków. Gdyby nie oni to... Wynik tego pożaru byłby taki sam. Już lepiej jak jeżdżą w pięciu do wycieku oleju z samochodu. Też niepotrzebnie blokują drogę ale przynajmniej rzeki nie trują

czlowiek_jeden
na forum od stycznia 2018
robert7210
13.07.2024 17:54

Może pan Adrian by coś napisał o zatrutej Lubatówce i Wisłoku.

robert7210
na forum od listopada 2017
Sizzla
13.07.2024 08:48

Gdzie są ściany niepalne między sklepem a magazynem? Kto personalnie podjął decyzję o pobieraniu wody z Lubatówki, czego następstwem jest tak potężne skażenie?

Sizzla
na forum od listopada 2017
sunsabik
13.07.2024 07:20

Ziemia obiecana?

sunsabik
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA