Wcale nie zdziwiło by mnie gdyby historia z krypty kościoła Fary była spreparowana. Spotkałem się już w swoich badaniach z fałszowaniem historii wielokrotnie. Na ten przykład na starym cmentarzu na ulicy Krakowskiej znajduje się zabytkowy obelisk gdzie data urodzenia osoby tam leżącej wybita jest na kamieniu 1800, a data śmierci 1850. Natomiast na stronie miasta Krosno -Muzeum Rzemiosła piszą datę urodzenia na podstawie sfałszowanego dokumentu z niepewnego źródła, datę urodzenia na 1798 rok i ilość lat życia na 52, a nie 50 jak powinno być prawidłowo napisane według daty wybitej na tablicy pomnika. Jak napis się zatrze, to wydłubią na nowo z fałszywą datą na pięknym i okazałym obelisku Antoniego Głowackiego. Przykrym jest fakt, że ciężko jest cokolwiek zmienić w tym temacie.
Z któregoś kościoła w Krośnie było podziemne przejście do kościoła w Korczynie. Niestety wszystko zostało utajnione.
Tak na prawdę, to nic nie wiadomo o datowaniu trumien i okresie pochówku szkieletów wokół kościoła.
Skromnie podziemia Krosna, większe miasta napewno mają większe podziemia. Następnie że akurat już w 1996 roku się tym zajeto, że wtedy to kogoś interesowało gdy kazdy był na dorobku? Bardziej dziś w dobie telefonów ktoś by tam chodził i nagrywał telefonem.
@skart2 - na niektórych trumnach w kryptach farnych są nawet zapisane daty dzienne. Pochówki wokół kościoła są anonimowe, niczym nieupamiętnione, ale to nie jest specyfika Krosna, bo tak jest wszędzie. Krosno ma ponadto świetne źródło do datowań pogrzebów osób wszystkich stanów, pochowanych w farze i wokół niej: "Ordo defunctorum varii status hominum sepultorum in ecclesia praepositurali crosniensi ab Anno Domini 1654 usque ad 1772", ss. 542 (Ze zbiorów Aleksandra Czołowskiego).
Ostrożność wobec informacji, szczególnie publikowanych w internecie, jest umiejętnością cenną, ale nie może przerodzić się fobię...Chętnie posłuchamy o Twoich badaniach.