"Zaznacza, że zostaną podjęte próby uruchomienia kamery. – Chcielibyśmy, aby zwiedzający wystawę mogli sami zobaczyć, jak działa to urządzenie, jak bardzo intensywne kolory nadaje."
Nie uda się Wam, żadnych intensywnych kolorów nie będzie. Telewizja zaczęła się w latach 80.19.wieku, od elektromechanicznego systemu Nipkowa i dokonania późniejszych badaczy, w tym Szczepanika, nic przełomowego nie wniosły. Urządzenia te dawały "bieda obraz", bez możliwości praktycznego zastosowania i przesyłania na większe odległości. Marzenia o obrazie kolorowym pozostawały w fazie niezrealizowanych koncepcji. Przełom nastąpił na początku 20. wieku, po wynalezieniu lampy elektronowej, pozwalającej na wzmacnianie bardzo słabych sygnałów elektrycznych oraz lamp elektronowych analizujących i sytezujących obraz [ikonoskop, kineskop].
Wielkie brawa. Pomysły świetne, świeże godne wielkiego odkrywcy. 3Mam kciuki za realizację. P.S. Proszę nie umniejszać wielkości dokonań Szczepanika nazywając go polskim Edisonem, bo w niczym mu nie ustępował.
To będą kopie wynalazków Szczepanika, bo ich repliki mógłby wykonać tylko sam Szczepanik. Ale już nie jest to możliwe...
panSebastian... ma poniekąd rację. Jezeli juz porównujemy, to nie do Edisona, bardziej sprawiedliwe byłoby porównanie do Tesli. Proszę zagłębić się w poczynania Edisona, nie do końca grał fair.