W okolicznych miejscowościach mieszkańcy mają naklejki z kodem kreskowym na worki. Czy Krosna nie stać na takie rozwiązanie?
Należy dokonczyć montaże wiatek zamykanych na śmieci przy blokach.To w większosci zmniejszy przywóz śmieci z zewnątrz osiedli.Przy blokach nr.1 i 2 na ul.Oficerskiej nadal brakuje wiatki,ułożono jedynie kostkę...oby do końca grudnia wykonano montażu...czekamy.
Przyjadą RKRy i podrzuca śmieci bo większość wiat smietnikowych jest otwarta.Ja od lat segreguje plastik szkło papier .Worki szpecą trochę kuchnię ale co kilka dni się wynosi.To absurd że mam płacić z tych leniwych ,co potrafią wersalkę czy kibel do śmietnika podrzucić.
@kolorowy13 - jeśli wiesz o takich mieszkańcach, którzy mają podane mniej osób w deklaracji niż faktycznie mieszka to podaj to do Urzędu. Nie może być tak, że my uczciwi składamy się na tych, którzy oszukują system. Jeśli każdy będzie odpowiedzialny to i opłata będzie niższa.
Liczę na to, że uda się wyłapać tych kombinatorów.
Budowa spalarni pozwoli nam być niezależnym od zewnętrznych odbiorców, których ceny rosną lawinowo i do tego nie chcą oni odbierać odpadów. W 2018 r. w Polsce miały miejsce aż 243 pożary miejsc gromadzenia odpadów – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. To aż o 84 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku.
https://portalkomunalny.pl/w-2018-r-wybuchlo-w-pol(...)
Wystarczy popatrzeć na Rzeszów, w którym PGE wybudowała spalarnię. W roku bieżącym odbiera odpady z Rzeszowa za kwotę ponad 302 zł za tonę, natomiast od stycznia 2020 Rzeszów będzie musiał zapłacić ... 721 zł za tonę. Dziś Rzeszów myśli o budowie własnej, samorządowej spalarni aby było taniej. Mają już dość monopolistycznych praktyk PGE.
@pawglo - Czytając uzasadnie do uchwał:
"Realizując zapisy art. 6r ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, z pobranych opłat gmina zobowiązana jest pokryć koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, które obejmują koszty: odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, obsługi administracyjnej systemu oraz edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi".
NIE MA WIĘC MOWY O ZYSKU.
"Powyższe stanowisko zostało potwierdzone podczas przeprowadzanych kontroli w zakresie dochodów z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie, która w protokole pokontrolnym NAKAZAŁA, aby dochody z tytułu opłaty za gospodarowanie w całości pokrywały koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnym, zgodnie z art. 6r ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach".
Jeśli można zarobić na śmieciach to zrób to - będziemy mieli taniej. Trzymam kciuki.
Paranoja z segregowaniem śmieci jest o tyle absurdalna, że jest to powszechnie wiadome, że i tak wszystkie frakcje śmieci trafiają na śmieciarkę i są w niej od razu zmieszane. To w oczywisty sposób wskazuje na to, że ta całą segregacja ma na celu tresowanie ludzi tak jak przymusowa zmiana czasu dwa razy w roku.
Historia śmieciowego szwindlu zaczyna się za rządów Platformy Obywatelskiej. Bez wyraźnego powodu zlikwidowano konkurencję w tej branży i powrócono monopole, uniemożliwiając klientom wybór odbiorcy odpadów i narzucając go dla danego obszaru. Ta pseudo-reforma stanowiła kamień węgielny pod obecną hucpę.
Gratuluję pomysłu odpowiedzialności zbiorowej ! Życzę radnym, aby odnazało się kilka odważnych osób i złożyło wniosek do prokuratury, odpowiedzialmność zbirowa może działać u Kim Dzon Una w Korei Północnej ale nie w demakratycznym Państwie. Na taki pomysł mogą wpaść tylko stare spasione komuchy pamiętające "złote czasy" Gierka i reszty świty.