DYSKUSJE
PWSZ dostała byłą Szkołę Lotniczą. Archeolodzy zbadają teren
wokol_krosna
24.07.2023 12:28

Do @reaktywator - Artykuł opublikowano we wrześniu 2019 roku, od tego czasu mogło się wiele zmienić i o to właśnie pytam. Lotnisko się rozwija, osiedle też - jest bardziej uporządkwane, są nowe bloki - historyczny budynek ma potencjał, może być np wraz z parkiem muzeum lotnictwa i miejscem szkolenia lotników. Jest świetny do tworzenia marki Krosna jako miasta związanego z lotnictwem. baloniarstwem. Wyobrażam sobie wokoł budunki ustawione kolejne samoloty, na zewnątrz wystawę zdjęć z historii lotnictwa w Krośnie, w środku eksponaty historyczne, ale przede wszystkim jakieś sale do współczesnych zajęć. Zresztą PWSZ wszystkie budynki zrewitalizowała swietnie, więc na ten też ma na pewno jakiś pomysł,

wokol_krosna
na forum od listopada 2017
reaktywator
24.07.2023 07:38

@wokol_krosna, a o czym jest ten artykuł?

reaktywator
na forum od listopada 2017
wokol_krosna
23.07.2023 22:42

Jak obecnie wygląda sytuacja z budynkiem dawnej Szkoły Podoficerów Lotnictwa? Czy są tam prowadzone jakies prace? Budynek bardzo ważny dla historii Krosna, a także dla kształtowania współczesnej tożsamości miasta związanego z lotnictwem.

wokol_krosna
na forum od listopada 2017
triador
11.09.2019 17:22

Może ktoś wie co to za budynek stojący naprzeciwko majstra i pasażu na rogu Czajkowskiego i Podkarpackiej. Budynek jest kryty żółtą wyblakniętą blachą. Bryła złożona jest z wysokiego na około 4 piętra prostopadłościanu następnie przechodzi w 1 piętrowiec. Wygląda to trochę jak leżące "L". Z tyłu jest jakaś hurtownia chemiczna (proszki, kosmetyki itp.) Ktoś mi kiedyś mówił, że była tam piekarnia Podkarpacka. Chcę to zweryfikować.

triador
na forum od listopada 2017
kurnachata
09.09.2019 19:21

Krosno miasto wykopalisk. Dla mnie to był zawsze tajemniczy budynek a teraz wiem ze to była szkoła.

kurnachata
na forum od listopada 2017
buczo85
09.09.2019 18:44

Budynek o ciekawej architekturze. Mam nadzieję, że uczelnia przeprowadzi remont zgodny ze sztuką konserwatorską i obiekt zachowa swoje walory.

buczo85
na forum od listopada 2017
Burn
09.09.2019 17:24

A co za film tam kręcili dwa tygodnie temu?

Burn
Konto zablokowane
pihumufu
09.09.2019 10:48
wyróżnione przez moderatora

Ładnie PWSZ się rozwija. Szkoda tylko że rozrzucony jest po całym Krośnie. A miasto niekoniecznie dba o zapewnienie dobrego połączenia MKS.

pihumufu
na forum od grudnia 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA