DYSKUSJE
Krosno będzie miało swój balon. Wystartuje już na majowych zawodach
sagan
19.04.2019 21:24

Brawo dla Splast szczególnie dla pana Prezesa piękna reklama firmy i Krosna.Zyczę miejsca na podium w lotach!!!

sagan
na forum od listopada 2017
shadow1965
18.04.2019 13:15

LoloBolo

Ale mogli by wyremontować dworzec z przeznaczeniem na dworzec. Wiesz wolę mieć zabytkowy dworzec - skoro pełnił taką funkcję to niech już zostanie - a nie etnocentrum, które nie ma nic wspólnego z dotychczasowym przeznaczeniem budynku. Tym bardziej, że jak piszesz jest to zabytek.

shadow1965
na forum od listopada 2018
LoloBolo
18.04.2019 12:54

Hmm, tory to jakby PLK budują/remontują i mają na to duuuużo kasy unijnej (jeszcze) a Miasto skoro jest właścicielem zabytkowego budynku to musi go remontować (nie może wyburzyć żeby zbudować w tym miejscu parking).

Co do chaosu budowlanego to prawda, dworzec autobusowy, kolejowy bez parkingów to porażka na całego. Chchiałbym przyjechać samochodem, spokojnie zaparkować i dalej pojechać pociągiem czy autobusem dalej lub bliżej ale nie ma gdzie zaparkować, czasami to nawet pasażer  z bagażami nie ma jak bezpiecznie wysiąść pod "dworcami".

LoloBolo
na forum od listopada 2017
shadow1965
18.04.2019 10:35

No właśnie to jest pytanie, Zamiast rozbudowy infrastruktury kolejowej powstaje coś, co nikomu do niczego nie jest potrzebne tzn. "ETNOCENTRUM". Pytanie po co? Mamy RCKP czy to nie wystarczy? Dublować - bo to jest dublowanie - instytucji to każdy umie. RCKP może spełniać funkcje tego pożal się Boże "ETNOCENTRUM".

Zamiast starać się przywrócić komunikację kolejową z całym krajem na przyzwoitym poziomie - co dało by wymierne zyski - stawia się bubel nikomu praktycznie nie potrzebny zamiast zrobić dworzec z prawdziwego zdarzenia tzn. kasy biletowe, poczekalnie, bar z ciepłymi posiłkami, przekąskami i kanapkami na drogę dla podróżnych, starać się zwiększyć częstotliwość i wydłużyć trasy pociągów na cały kraj to powstanie TAKIE COŚ. A przecież wielu ludzi wybiera inne środki komunikacji tylko dlatego, że pociągiem nigdzie na dłuższą metę się nie dojedzie... a pozostaje jeszcze transport towarowy. Jeśli mi ktoś powie, że "ETNOCENTRUM" ma większy priorytet od transportu to niech mi od razu odpowie po co powstał parking w Polance dla wsiadających? W krośnie buduje się chaotycznie, bez konkretnej potrzeby i bez przemyślenia jakieś dziwne instytucje. Czy nie czas to zmienić drodzy radni miasta Krosna.

"Linia kolejowa przebiegająca przez Krosno ma wkrótce zostać zmodernizowana. Przy tej okazji może dojść do gruntownej przebudowy kilku przejazdów. Koncepcja obniżenia torów. Od ul. Czajkowskiego, a przystankiem Krosno Miasto. Koszt realizacji całej koncepcji to aż 160 milionów złotych. Pierwszy etap, obejmujący odcinek od wiaduktu przy ul. Grodzkiej, przez ul. Lwowską do drogi KDL szacowany jest na około 50 milionów złotych."

Ludzie zdecydujcie się czy chcecie kolej na odpowiednim poziomie z łącznicę, która skomunikuje  nas z Polską czy "ETNOCENTRUM" i nie wydajcie gigantycznych pieniędzy na coś niepotrzebnego. Jeden projekt ma przyszłość a drugi nie. Dlatego decydujcie mądrze i zainwestujcie tylko w jeden z nich.

shadow1965
na forum od listopada 2018
panSebastian
18.04.2019 08:22

@Burn, czy ja tu kogoś obrażam, jak ty mnie próbujesz? Ja pierwszy eksponat, ty pierwszym pracownik/ entuzjasta, więc wytłumacz mi PCOTO etnocetrum prócz tego, że będzie dobrym sposobem na wydanie milionów w budowę i utrzymanie?

panSebastian
na forum od listopada 2017
Burn
17.04.2019 21:17

"panSebastian" na pana to trzeba mieć jakiś poziom a nie stłuczkę szklaną pod beretką. Kandydat na pierwszy eksponat w w Etnocentrum

Burn
Konto zablokowane
polmos
17.04.2019 17:42
wyróżnione przez moderatora

Załoga - bardzo fajna. Debiut - sprawa niełatwa. Chłopaki, niech Wam towarzyszy "szczęście początkującego" :) Trzymam za Was kciuki !!!

polmos
na forum od listopada 2017
panSebastian
17.04.2019 16:06

Brawa, brawa dla SPLASTU ( tworzy się ciekawa rywalizacja z CELLFAST, który równiez ma załogę)  i powodzenia chłopakom, pomyślnych wiatrów! Krosno miasto tłuczki szklanej jaki miało w tym udział? Proponowałbym jeszcze logo nowej instytucji ETNOPOCOTO!

panSebastian
na forum od listopada 2017
max2019
17.04.2019 16:04

tak,to miś jest miś na miarę naszych możliwisci

max2019
na forum od marca 2019
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA