DYSKUSJE
Współpraca "Mechanika" i huty. Tym razem młodzi pokochają szkło?
gelog
03.10.2018 20:17

... Wtedy w końcu praktyka stałaby się praktyką!

gelog
na forum od listopada 2017
gelog
03.10.2018 20:16

wladt

Odniosłem się tylko do tego, że autor artykułu nie wie co pisze. Mechanik nie będzie kształcił hutników i nie trzeba do tego robić dziennikarskiego śledztwa :)

O kwotach i perspektywach nie chciałbym polemizować, bo problem dotyczy wielu  firm i specjalności - ot taki mamy klimat. Zamiast stypendiów dla uczniów wolałbym aby pracownik dostał premię za szkolenie przyszłego fachowca. Wtedy ńcu stałaby się praktyką. 

gelog
na forum od listopada 2017
wladt
03.10.2018 19:32

gelog

Bez względu jaka to praca czy hutnik czy mechanik to nie ma znaczenia. nie ma dobrze płatnej pracy = nie ma dobrych pracowników. To jest bardzo prosty rachunek.

wladt
Konto zablokowane
gelog
03.10.2018 19:06

Z artykułu na stronie szkoły wynika, że o kształceniu hutników nie ma mowy i przytaczanie histroii tego zawodu nie ma związku z podpisanym porozumieniem. Z tego co wiem, to huta dysponuje również produkcją automatyczną i to jest raczej kierunek współpracy z MECHANIKIEM. 

gelog
na forum od listopada 2017
Trik
03.10.2018 18:21

Młodzi w Khs to kpiny nikt za takie pieniądze nie będzie robił jeden miesiąc i tyle 

Trik
na forum od listopada 2017
wladt
03.10.2018 17:50

Już to widzę... Zatrudnimy najlepszych... Dobry dowcip. Ci najlepsi nie będą pracować w Krośnie... Nie wiem czy da się ich zatrzymać w Polsce. Jeśli uda się zatrudnić tych najgorszych to będzie sukces przez duże "S".

wladt
Konto zablokowane
kq221
03.10.2018 14:54

Fajnie, tylko niech huta w pierwszej kolejności zadba o swoich pracowników ... pensje są śmieszne, nawet porównując do innych zakładów z północy Polski, starzy, doświadczeni pracownicy tylko czekają żeby do emerytury doczekać a młodzi chcą chwilę popracować i znaleźć coś lepszego. Jakby warunki pracy były odpowiednie to i pracownicy by się znaleźli ...

kq221
na forum od czerwca 2018
jazz33
03.10.2018 13:59

dobre :):) za najnizsza krajowa to tylko ostatnie ciamiajdy... niech najpierw prezesa KHS wyksztalcą  chyba ze obieca curki za zony "jak ma"w nagrode...

jazz33
na forum od października 2018
abajurek33
03.10.2018 13:08
wyróżnione przez moderatora

Hutnik szkła to ciężki zawód. Nie wiem czy dzisiejsze próżniaki będą chcieli pracować w takim gorącu.

abajurek33
Konto zablokowane
wiesiek098
03.10.2018 12:52

Uczniowie „Mechanika” zyskają szansę na płatne praktyki w hucie szkła oraz specjalizację w zawodach technik mechanik i technik mechatronik. Projekt rusza już w tym roku szkolnym i może objąć nawet 70 uczniów ostatnich dwóch klas....To wreszcie będa kształcić hutnika recznie formwanego szkła ?..Czy po prostu zawody mechaniczne ?..Nie rozumiem..

wiesiek098
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA