DYSKUSJE
Uf, jak gorąco! Jęzor gorącego powietrza dotarł do Krosna
Endrju89
09.08.2018 23:08

No ja cię nie mogę, nieprawdopodobne, upał w lecie, a powiem Wam teraz taką ciekawostę, w zimie będzie zimno i będzie padał deszcz, później śnieg, a w Styczniu bądź w Lutym przyjdą takie mrozy że przymarznie cap do kozy. Tak na poważnie, aż mnie dziw bierze że, nie ma tu żadnego wywiadu z jakimś starym "Krośniokiem"  który by łopowiadoł jak to dawnijj było, że łun to takiego łupału ni pamięto ( coś jak te dziadki w TVP czy innym TVN'ie które to zapytane gdzies na środku skrzyżowania jak zawsze mówią że: "Paaaanie, takiej wiosny/lata/jesieni/zimy ( niepotrzebne skreślić) to ja ni pamiętom" - może to skleroza już ? kto wie ... 

Endrju89
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
09.08.2018 22:47
wyróżnione przez moderatora

Dziś było jeszcze znośnie, gorąco, lecz nie upalnie. Do 32 stopni z lekkim wiatrem, który rozpraszał gorące powietrze. Wczoraj było gorzej, 35 stopni w cieniu, a odczuwalne pewnie 37-38, zapewne nie do wytrzymania dla osób starszych i osłabionych, mocno nagrzane powietrze, bezwietrzna pogoda. Najgorzej już było, w niedzielę i sobotę, pomiędzy burzami. Mnie niełatwo się oddychało, a co dopiero astmatykom, nadciśnieniowcom, ludziom w podeszłym wieku.

Czy Urząd Miasta wydaje komunikaty ostrzegawcze, aby ludzie mogli się przygotować przed falą upału, tropikalnego żaru? Dlaczego wtedy kiedy najbardziej są potrzebne to nie działają kurtyny wodne? To taka szybka pierwsza pomoc jeszcze zanim nadejdą pierwsze oznaki przegrzania organizmu. Czy ludzie wiedzą jak chronić się przed udarem cieplnym? Ubierają się niewłaściwie do pogody, m.in. w nieoddychające poliestryi nie noszą ze sobą butelki wody, a na mieście nie ma widocznych punktów, gdzie można dostać kubek wody, dystrybutory z wodą rozmieszczone są w różnych punktach, m.in. aptekach, ale mało kto je dostrzega, nie mówiąc o korzystaniu z nich.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
kolaj
09.08.2018 21:15
wyróżnione przez moderatora

Zaprasxam do huty. Temperatura 55 st.  Ktos chetny ?

kolaj
na forum od listopada 2017
bolo2017
09.08.2018 20:44

no to ja teraz nic nie wiem czy to wina pisiorów czy tuska

bolo2017
Konto zablokowane
kurnachata
09.08.2018 19:57

Nagłe zmiany klimatu. Dobre 18 lat temu miał premiere fajny kawałek "bo Polacy nie mają słońca, wszędzie tylko zimno i pada i zimno i pada". Czyli wtedy jeszcze lato było takie 20 stopniowe w słońcu.

kurnachata
na forum od listopada 2017
Jezyk11
09.08.2018 15:42

Godzina 15:30

Zeruję harnasia pod zegarem.

Jezyk11
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA