Język polski

Zostań Mistrzem Ortografii 2019 - dyktando w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Po raz ósmy mieszkańcy Krosna i regionu mogą się zmierzyć z trudnościami polskiej ortografii i wziąć udział w konkursie o tytuł „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2019”.
 • schedule
  06 czerwca 2019 (czwartek) - 07 czerwca 2019 (piątek), godz. 09:00
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Udział bezpłatny

Do 28 maja br. osoby od lat 12 do 100+ mogą zgłaszać się do 8. edycji konkursu ortograficznego. W treści dyktanda nie zabraknie jak co roku wątków krośnieńskich.

Dyktando odbędzie się 6 czerwca (czwartek) o godz. 9.00 z udziałem uczniów kl. VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów, natomiast dzień później 7 czerwca (piątek) o godz. 9.00 – z udziałem uczniów szkół ponadgimanazjalnych i pozostałych dorosłych osób, które będą chciały wziąć udział w zabawie ortograficznej.

W każdej grupie wiekowej przyznana zostanie nagroda główna i po dwa wyróżnienia.

Dyktando w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej
KBP

Głównym celem konkursu jest popularyzacja zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego oraz utrwalanie zasad ortografii poprzez zabawę.

Dyktando odbędzie się w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie się do 28 maja – telefonicznie 13 4321370, e-mail: biblioteka@kbp.krosno.pl lub osobiście w siedzibie KBP.

Regulamin i karta zgłoszenia tutaj.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 13.05.2019 17:24
equalizer przeczytano 617 razy
person źródło informacji: KBP
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 10600 razy