Muzyka

Zion Armia - koncert w Ajrisz Pub

 • star_border
  Wystąpią: Jahbestin, Kasia Godzisz, Czasin, Boleo & Follow The Riddim oraz DJ Dobry z wieczora.
 • schedule
  08 czerwca 2019 (sobota), godz. 19:30
 • location_on
  Ajrisz Pub (Krosno, ul. Pawła z Krosna 8)
 • note
  25 zł – przedsprzedaż, 30 zł - w dniu koncertu, studenci - 10 zł

Jahbestin

Początki Jahbestin sięgają 1999 roku. Styl muzyczny grupy jest mieszanką rapu, reggae, ragga i funku. Pierwsze lata działalności to dziesiątki koncertów na Nowo Sądeckiej scenie reggae - hip-hop. Do dziś występy na żywo stanowią najmocniejszą stronę zespołu, stąd szybko zyskała ona rzeszę zwolenników i stała się symbolem dobrej, przepełnionej pozytywną energią zabawy.

W latach 2004 - 2006 zespół rezydował w Wielkiej Brytanii, gdzie organizował i dawał koncerty. Pobyt na Wyspach zaowocował nagraniem większości utworów na „Jahbestin Mixtape vol.1”. Na krążku gościnnie pojawili się artyści z Francji: Koi i Black Soul Brothers, a także Glama Wayne z Jamajki oraz Mc Alex z Anglii i DJ Feel X. Po powrocie do kraju Webster i ERASPE otworzyli w Krakowie organizację "ZION" - oficjalne otwarcie odbyło się 16 lipca 2008 roku.

Pod koniec 2009 roku zespół wydał "Dziki Mixtape", który przyciągnął uwagę nowatorskim, jak na Polskie warunki, połączeniem reggae, dancehallu oraz Hip Hopu. Jesienią 2011 roku ukazała się składanka „ZionSquaDzik”, w całości wyprodukowana przez artystów związanych z Jahbestin i Zion Studio. Zespół nie zwalniał tempa i w ramach założonego w 2002 roku Rasta Squadu wydał dwa mixtape’y („Vol.1” w 2011 r. i „Roluj Skręta” w 2012 r.). W maju 2013 roku do sklepów muzycznych trafiła reedycja płyty „ZionSquaDzik” wydana przez Fonografikę.

Webster i Eraspe, czyli obecny skład Jahbestin, w 2013 roku wydali swoją pierwszą długogrającą płytę „Dziki Wjazd”, która również trafiła na półki sklepowe.

Grupa może się pochwalić wspólnymi koncertami z takimi artystami jak: Kaliber 44, Formacja Nieżywych Schabuff, GrubSon, Pudelsi, Hemp Gru, Chłopcy z Placu Broni, Deadly Hunta, Peja, Marika, Bas Tajpan, Jabaman, Sokól, JAMAL, Pezet & Małolat, Borgorem i Gutkiem, oraz z wieloma innymi.

Kasia Godzisz

Kasia Godzisz jako pedagog opiekuje się także głosami gwiazd polskiej sceny. Autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna. Wokalistka sesyjna w wielu produkcjach muzycznych polskich i zagranicznych. Współpracowała m. in. z John C. Marshall czy Gregory Gaynair.

Współzałożycielka, dyrektor zarządzający i artystyczny Natural Voice Perfection Institute w Krakowie. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pomysłodawca i organizator wielu przedsięwzięć artystycznych - dyrektor festiwalu "Dębica Open Festival", reżyser wielu koncertów, współtwórca musicalu "Cudowne Marzenia", organizator licznych warsztatów dla wokalistów oraz szkoleń dla nauczycieli śpiewu. Jednym słowem człowiek orkiestra.

Czasin

Czasin jest pierwszym artystą hip-hopowym w Polsce śpiewający w języku hiszpańskim jako native speaker. Ten młody MC pochodzi z Krakowa i obecnie pracuje w ZION Records nad koleją płytą.

Boleo

Boleo to wokalista i kompozytor związany z muzyką reggae od 2005 roku. Wcześniej wokalista Cieszanowskiej Niagary, a obecnie artysta pracujący nad solową płytą przy współpracy ze składem Follow The Riddim.

DJ Dobry z Wieczora

Gra: dancehall, reggae, reggaeton, ragga, jungle, hip hop, roots, dub, funk&soul, mash-up, dnb, break.

Plakat wydarzenia
mat. organizatorów
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 13.05.2019 09:24
equalizer przeczytano 579 razy
person źródło informacji: Ajrisz Pub
inne wydarzenia
REKLAMA