Wiedza

Zimowe warsztaty w Karpackiej Troi

 • star_border
  Skansen Archeologiczny Karpacka Troja zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zimowych warsztatach edukacyjnych.
 • schedule
  01 grudnia 2018 (sobota) - 31 marca 2019 (niedziela)
 • location_on
  Skansen Archeologiczny Karpacka Troja (Trzcinica)
 • note
  5 zł, 8 zł - warsztaty "Słowiańskim ornamentem zdobione"

W związku z powstaniem w skansenie archeologicznym hodowli dawnych ras zwierząt, nowością oferty zimowej będzie lekcja muzealna "Udomowienie zwierząt". Udomowienie zwierząt, obok rozpoczęcia uprawy roślin, jest jednym z najważniejszych punktów zwrotnych w dziejach cywilizacji ludzkiej. Moment ten nazywany jest rewolucją neolityczną. Lekcja muzealna przybliżająca ten temat, połączona ze zwiedzaniem hodowli ras dawnych w skansenie archeologicznym jest ciekawą propozycją edukacyjną.

Szczególnej uwadze organizatorzy polecają warsztaty "Słowiańskim ornamentem zdobione", podczas których uczestnicy będą mogli własnoręcznie ozdobić płócienną ekotorbę, którą zabiorą ze sobą do domu. Może to być niezwykły prezent pod choinkę.

Plakat wydarzenia
KArpacka Troja

Karpacka Troja zaprasza także na warsztaty "Koło dziejów". Zajęcia przeznaczone są dla grup, a ich poziom dostosowany jest do wieku uczestników. Podczas rywalizacji, biorący udział odpowiadają na pytania z różnych dziedzin nauki, wykonują zadania sprawnościowe i rozwiązują zagadki z dziedziny archeologii. Polecane są ponadto warsztaty nauki pisania pismem klinowym na glinianych tabliczkach, zainspirowane historią starożytnej Mezopotamii.

Dodatkowo miłośników łucznictwa organizatorzy zapraszają na warsztaty wykonywania strzał "Grot-promień-pióro". Pozwolą one zapoznać się z materiałami i narzędziami używanymi do produkcji strzał na przestrzeni różnych okresów historycznych, a każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać strzałę do łuku.

Koszt warsztatów wynosi 5 zł, do zajęć "Słowiańskim ornamentem zdobione" należy doliczyć koszt ekotorby (3 zł). Warsztaty odbywać się będą od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 (ostatnie zajęcia rezerwowane są o 13.30).

Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 13 440 50 40.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 04.12.2018 21:44
equalizer przeczytano 2992 razy
person źródło informacji: Karpacka Troja
inne wydarzenia
REKLAMA