Podróże

"Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z psem" - spotkanie w K15

 • star_border
  Gośćmi spotkania będą: Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki.
 • schedule
  26 września 2018 (środa), godz. 18:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  5 zł

Wyprawa pełna niezwykłych historii, doświadczeń, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Opowieść historii niemożliwej, gdy wszyscy pukali się w głowę,  oni na szczęście nie słuchali i jeszcze silniej naciskali na pedały roweru, walcząc z lodowym wiatrem smagającym ich twarze. 

Ponad 9 miesięcy w drodze, 8 tysięcy kilometrów pokonanych pojazdem ważącym 400 kg – tandem, duża przyczepka i 50-cio kilogramowy pies. Z Polski wyruszyli pod koniec listopada, gdy zdobywali  Nordkapp w czerwcu, zima wciąż nie opuszczała Półwyspu Skandynawskiego. Dzięki pionierskiemu wyczynowi Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki wpisali się w historię jako pierwsi podróżnicy, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy ekstremalnie trudnej wyprawy. 

W namiocie przy 35 stopniach na minusie
Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki

Wiele niebezpieczeństw, wypadki, złamana noga, próba porwania psa, kradzież przyczepki, atak najniebezpieczniejszego zwierzęcia… To tylko niektóre z wyzwań,  które postawiła przed nimi droga. Klaudia, Krzysiek i Kadlook nieraz zajrzeli śmierci w oczy, jednak nie znaleźli wystarczającego powodu, by się poddać i zawrócić. 

Nagrodą byli ludzie spotkani po drodze, prawdziwa przyjaźń Saamów, pierwotnego ludu Laponii i niezwykły dar ich tradycyjnego rzemiosła, który nigdy nie opuszcza  rodzimych kręgów. Setki godzin przy ognisku, miliony gwiazd nad głową, pogonie za polującym na renifery Kadlooku, zorze polarne, pierścionek zaręczynowy, który dopełnił całą wyprawę i miękkie futro malamuta, który nie tylko ogrzewał podczas mroźnych nocy, gdy temperatura dochodziła do -35st C, ale był najlepszym  przyjacielem i towarzyszem drogi, ponieważ to on stał się głównym bohaterem zimowej drogi na lodowy kraniec Europy.

Podczas wyprawy za koło podbiegunowe
Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – ekstremalni podróżnicy, pierwsi na świecie,  którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie, pierwsi, którzy zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na tandemie z przyczepką i dużym psem. Jak sami mówią – znaleźli się w lesie, połączyła ich pasja życia blisko natury i pragnienie odkrywania nowego, w tym co już znane. 

Laureaci wielu nagród podróżniczych, bohaterowie kilkudziesięciu artykułów największych gazet podróżniczych w Polsce i za granicą, prywatnie właściciele firmy outdoorowej  Dzika Droga, doświadczeni instruktorzy survivalu, którzy porywają młode dusze do lasu i za sprawą kilku godzin zupełnie im przewracają w głowach, pokazując dziką drogę życia.

Więcej o całej wyprawie tutaj.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 11.09.2018 21:33
equalizer przeczytano 486 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA