Pszczoły

"Zielony Parasol"- I konferencja Pszczelarzy, Ekologów i Leśników w RCKP

 • star_border
  Zapraszają: Koło Pszczelarzy w Krośnie, Stowarzyszenie Polska Ekologia, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie.
 • schedule
  15 marca 2019 (piątek), godz. 09:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Mając na uwadze troskę o stan naturalnego środowiska, pszczelarze, ekolodzy i leśnicy przy okazji konferencji tematycznych pragną zwrócić uwagę na potrzebę stworzenia wspólnej strategii ochrony i odbudowy środowiska naturalnego. Opracowano, a także wprowadza się w życie plan mający na celu ograniczenie oraz likwidację źródeł emisji substancji szkodliwych dla środowiska. - Należy równolegle stworzyć strategię, która przyczyni się do oczyszczania powietrza z substancji szkodliwych, zmniejszania ilości CO2 w powietrzu i dotleniania powietrza. Stworzenie systemu „Zielonego parasola” poprzez planowane nasadzenia odpowiednich drzew i krzewów oraz zazielenianie dużych obszarów zdewastowanych przez procesy cywilizacyjno–urbanistyczne jest koniecznością. Czyste powietrze i środowisko naturalne wolne od substancji toksycznych to podstawa do prawidłowego funkcjonowania wszystkich żywych istot na naszej planecie - podkreślają organizatorzy konferencji.

Program konferencji: 

09:00 - 10:00 - Rejestracja uczestników
10:00 - 10:30
– Przekaz dobrej energii - występ zespołu „Fairies”
10:30 - Oficjalne powitanie uczestników
10:45 - 11:30 - Wykład inauguracyjny - prof. Zbigniew Kołtowski - Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego - „Wpływ nasadzeń drzew i krzewów miododajnych na likwidację zanieczyszczeń powietrza w przestrzeni miejskiej”
11:30 - Wręczenie odznaczeń związkowych przez Wiceprezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego zasłużonym pszczelarzom ziemi krośnieńskiej
11:40 - 12:00 – Paweł Krajmas - Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia” - „Patriotyzm lokalny – rozpoznawanie systemów jakości w Polsce”
12:00 - 12:30 - Prof. Dr hab. Jędrzej Krupiński - Instytut Zootechniki w Krakowie – „Rasy rodzime pszczół”.
12:30 - 13:15 – Mariusz Błasiak – Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych - „Rola lasów w likwidacji zanieczyszczeń powietrza. Symbioza lasów z pszczołami”
13:15 - 14:15 – przerwa obiadowa
14:15 - 15:45 - prof. Zbigniew Kołtowski - Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego– „Rośliny miododajne i obliczanie wydajności miodowej. Gospodarka pasieczna na terenach przepszczelonych”.
15:45 - 16:30 – forum dyskusyjne

Spotkanie ma charakter otwarty. Podczas konferencji odbędzie się kiermasz certyfikowanej żywności ekologicznej.

pixabay.com

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward