Bieg górski

Zemsta Rejenta - bieg w Odrzykoniu

 • star_border
  Pierwszy bieg z cyklu "Krosno Biega".
 • schedule
  23 maja 2018 (środa), godz. 18:00
 • location_on
  Odrzykoń
 • note
  Opłata: 25 zł - przelew najpóźniej 3 dni przed startem, 30 zł - w dniu biegu

Już po raz czwarty odbędzie się cykl biegów górskich „Krosno Biega”. Już w 23 maja zawodnicy zainaugurują cykl podczas pierwszego biegu. Trasa „Zemsty Rejenta” liczy 6,5 km długości i ok. 350 metrów podbiegów. Biegacze wdrapią się m. in. na Królewską Górę, z której o tej porze roku pięknie widać Suchą Górę oraz okolice Węglówki.

Cały cykl składa się z trzech biegów odbywających się na tej samej urokliwej trasie liczącej 6,5 km. Baza zawodów znajduje się na terenie historycznego Zamku Kamieniec, który stał się inspiracją dla Aleksandra Fredry do napisania „Zemsty”. Linia mety każdego z biegów leży zaraz obok słynnego spornego muru, a ostatnie metry pokonywane przez biegaczy pozwalają docenić kunszt budowniczych zamczyska.

Krosno Biega

Swoich sił w biegach górskich spróbować mogą biegacze, którzy dotychczas biegali tylko po asfalcie lub nawet zupełnie początkujący. Zróżnicowanie terenu i długi limit na pokonanie trasy pozwalają bowiem odpocząć po drodze i nacieszyć się pięknymi widokami, których zaznać można tylko podczas biegów górskich.

Wszystkie edycje odbywają się w środowe popołudnia, dzięki czemu zawodnicy nie muszą rezygnować ze startów w większych biegach w weekend. Popołudniowe bieganie, to również świetna okazja na aktywny relaks po pracy i spotkanie z okolicznym środowiskiem biegowym.

KRosno Biega

Powalczyć z konkurencją i trasą mogą też zawodnicy i amatorzy nordic walking. Podczas każdej edycji odbywa się równolegle marsz z kijkami na tej samej trasie. Wśród stałych bywalców cyklu w tej konkurencji znaleźć można m. in. wielokrotnego Mistrza Polski w nordic walking Marcina Michalca z KKB MOSiR Krosno.

Na mecie każdej edycji na zawodników czekają przekąski, napoje izotoniczne oraz posiłek regeneracyjny przygotowany specjalnie dla zawodników przez restaurację Posmakuj Krosno.

Cykl "Krosno Biega", to świetna okazja, żeby zacząć przygodę z biegami górskimi, ale i pościgać się z najmocniejszymi zawodnikami w regionie.

Więcej informacji oraz zapisy na www.krosnobiega.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 10.05.2018 14:45
equalizer przeczytano 1283 razy
person źródło informacji: Krosno Biega
inne wydarzenia
REKLAMA