zabytki

"Zadomów się w dziedzictwie!" - panel z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków w BWA

 • star_border
  Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak pozyskać dofinansowanie na remont zabytkowego domu.
 • schedule
  21 września 2019 (sobota), godz. 10:00
 • location_on
  Biuro Wystaw Artystycznych (Krosno, ul. Portiusa 4)
 • note
  Wstęp wolny

W czasie panelu będzie m.in. można się dowiedzieć jak wygląda zarządzanie zabytkiem od strony formalnej i praktycznej, jak pozyskiwać fundusze na prace konserwatorskie i remontowe, czy jak zadbać o zabytki w najbliższej okolicy. 

Gościem spotkania będzie Marta Rymar - Miejski Konserwator Zabytków w Krośnie.

Tematem spotkania będzie ochrona zabytków
damian Krzanowski

Panel "Zadomów się w dziedzictwie!" to kolejne z cyklu wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu "Zadomowieni w dziedzictwie – zabytkowe domy i wille Krosna", który realizowany jest przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie oraz Fundację na Rzecz Kultury „Walizka”.

Dla osób zainteresowanych regionem, badaniami socjologicznymi, pracą reporterską i dziennikarstwem przygotowano m.in. bezpłatne warsztaty: historyczno-archiwistyczne oraz warsztaty zbierania i tworzenia opowieści.

W odnalezieniu ducha czasów minionych pomoże artystyczny projekt Jakuba Jana Kaski, który historyczną techniką fotograficzną mokrego kolodionu na szkle, wzorem swego pradziadka Rudolfa Kaski, udokumentuje historyczne miejsca, które mimo, że są mijane codziennie przez tysiące osób, omija uwaga mieszkańców i turystów. Szczegóły całego projektu oraz plan spotkań tutaj.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward