Ferie

"Z książką w tle..." - ferie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Zajęcia dla dzieci. Sprawdź, co oferują poszczególne filie KBP.
 • schedule
  13 stycznia 2020 (poniedziałek) - 24 stycznia 2020 (piątek)
 • location_on
  Filie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej
 • note
  Udział bezpłatny

Oddział dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 41

13-24 stycznia (pn. - pt.), godz. 11:00-13:00

„Rycerzogród” - zajęcia dla dzieci i młodzieży wprowadzające w świat średniowiecznego rycerstwa – w programie m.in. biblioteczny gameroom prowadzący do odszukania rycerskiego kodeksu, warsztaty plastyczne, w trakcie których powstanie wielkoformatowy zamek rycerski z materiałów recyklingowych, multimedialne prezentacje średniowiecznych ksiąg oraz warsztaty kaligrafii, zajęcia poświęcone smokom i innym potworom, z którymi walczyli rycerze, a także „rycerze w obiektywie”, czyli sesja fotograficzna w strojach rycerskich.

Filia nr 1, ul. Decowskiego 42

13-24 stycznia (pn. - pt.), godz. 11:00 - 13:00

„Europejski świat bajek” – zajęcia, które będą okazją do przypomnienia klasycznych bajek i baśni pochodzących z różnych krajów europejskich. I tak do Szwecji będzie można się przenieść za pośrednictwem Pipi Pończoszanki Astrid Lindgren, do Francji dzieci zabierze „Kot w butach”. W Finlandii nie może zabraknąć Muminków, a w Danii „Dziewczynki z zapałkami”. Z kolei w podróż po Polsce dzieci zabierze Miś Uszatek. W programie „spotkań z bajkami” gry i zabawy, quizy, zagadki oraz zajęcia plastyczne.

Filia nr 2, ul. Grunwaldzka 2

14-24 stycznia (wt. - pt.),  godz. 11:00 - 12:30

„Czarodziejskie ferie” – zajęcia dla dzieci w oparciu o serię książek J.K Rowling o Harrym Potterze. W programie m.in. głośne czytanie fragmentów powieści, gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

pixabay

Filia nr 3, ul. Witosa 1 e

13-24 stycznia (pn. - pt.), godz. 10:30 - 12:00

„Biblioteczny miszmasz” – zajęcia dla dzieci m.in. w oparciu o książki Grzegorza Kasdepke, gry i zabawy stolikowe, warsztaty plastyczne i projekcje filmowe. Dzieci poznają także podstawy programowania z robotem DOC, wezmą udział w rozgrywkach gier planszowych, układaniu puzzli i rozwiązywaniu kalamburów.

Filia nr 4, ul. Krakowska 124

13-24 stycznia (pn. - pt.),  godz. 10:00 - 12:00

„Feryjna galeria ludzi pozytywnie zakręconych” – codzienne zajęcia realizowane będą w oparciu o książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo oraz „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” B. Brooksa. Uczestnicy zajęć poznają znane postacie, które zapisały się w dziejach ludzkości - opisane w w/w książkach. Każda poznana osoba będzie inspiracją do działań w danym dniu: plastycznych, teatralnych, zabaw i gier sportowych, eksperymentów chemicznych, występów wokalnych, zabaw literackich itp.

Filia nr 5, ul. Kopernika 17

13-24 stycznia, (pon., śr., pt.), godz. 10:30 - 12:30

„Baśniowe ferie zimowe”- zajęcia realizowane będą w oparciu o baśnie H.Ch. Andersena, baśnie braci Grimm oraz J. Brzechwy. W programie m.in. kreatywne zabawy literackie, zajęcia plastyczne, w tym przygotowanie „baśniowych” kartek dla babci i dziadka oraz masek karnawałowych, a także zabawy z puzzlami, gry w kalambury i gry planszowe.

Filia nr 6, Centrum Multimedialne, ul. Ordynacka 8

 • 13-24 stycznia (pon., śr., pt.), godz. 10:30 - 12:00

„Ferie z Zygzakiem i Złomkiem” – projekcje filmów dla dzieci – m.in. „Auta”, „Auta2” oraz „Auta: Złomka bujdy na resorach”, którym towarzyszyć będą zajęcia plastyczne.

 • 13-17 stycznia (pon. - pt.), godz. 13:00 - 14:00

„Tak się programuje... - Scratch dla dzieci” – zajęcia z podstaw programowania w języku Scratch dla dzieci w wieku 7-10 lat.

 • 20-24 stycznia (pon. - pt.), godz. 10:00 - 11:00

„oTWÓRZ wiedzę na tablecie!” – zajęcia z twórczego wykorzystywania tabletów dla dzieci w wieku 4-7 lat.

 • 13-24 stycznia (pn., śr.), godz. 14:00 - 16:00

„Kreatywność? To się ćwiczy!” - trening kreatywności dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Plakat wydarzenia
KBP

Filia nr 7, ul. Rzeszowska 1

13-24 stycznia (pn.-pt.), godz. 11:00 - 13:00

„Na tropie tajemnic” – zajęcia m.in. w oparciu o książki J. Patience - „Hokus – pokus: księga czarownic i czarowników” oraz R. Dahla „Czarodziejski palec”, w trakcie których dzieci przeniosą się w świat duchów i czarów, przygotują tajemniczy eliksir i zrobią magiczne różdżki. Natomiast świat detektywistycznych zagadek odkrywać będą za pośrednictwem „Wielkiej księgi detektywa Pozytywki” G. Kasdepke oraz książki J. Townsenda „To jest napad!”. Młodzi detektywi tworzyć będą portrety pamięciowe, kartotekę odcisków palców i spróbują rozwiązać skomplikowane szyfry. Wszystkim spotkaniom towarzyszyć będą konkursy, quizy, gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

Czytelnia Główna, ul. Wojska Polskiego 41

24 stycznia (piątek), godz. 10:00

Spektakl dla dzieci „Nowe przygody Doktora Dolittle” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „KRAK-ART” z Krakowa. Doktor Dolittle pojawi się na Czarnym Lądzie. A jakie tym razem przygody spotkają słynnego lekarza? – tego dowiemy się ze spektaklu.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward