Young Arts to festiwal muzyczny poświęcony muzyce poważnej, który odkrywa jej nieznane oblicza. To crossover, który łączy w sobie różne muzyczne stylistyki, szuka nietypowych interpretacji, pozwala na odważne improwizacje, jest miejscem przenikania się brzmień klasycznych, jazzowych i pop. Festiwal odbywa się Krośnie, do którego od pięciu lat przyjeżdżają największe gwiazdy świata muzyki. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie trwać trzy dni, a na jej ostateczny kształt w istotnym stopniu wpłynęła pandemia.
Podczas festiwalowych koncertów wystąpią Jacob Collier, Artur Lesiecki, Marek Napiórkowski i Atom String Quartet, a w unikatowych lokalizacjach koncertowych zabrzmią przede wszystkim dzieła polskich kompozytorów.
Marek Napiórkowski i Artur Lesicki - czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa - po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”.
Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego (czyli dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli) z szeroko rozumianą improwizacją. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla artystów punkt wyjścia do poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych.
Kwartet powstał w 2010 roku w Warszawie, tworzą go skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski. Zespół stale gości na największych światowych festiwalach muzycznych, nagrał cztery autorskie płyty: wyróżnioną nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku – “Fade In” (2011), “Places” (2012) za którą otrzymał „Fryderyka” w kategorii Album Roku – Muzyka Jazzowa oraz “AtomSPHERE” (2015), która była nominowana do „Fryderyka” 2016 w kategorii Album roku muzyka jazzowa. W 2017 roku ukazał się czwarty album zespołu „Seifert”, na którym znalazły się kompozycje wybitnego polskiego skrzypka jazzowego – Zbigniewa Seiferta w interpretacji muzyków kwartetu. W 2019 roku ukazała się 5. płyta zespołu, pt. „PENDRECKI”, na której znalazły się autorskie opracowania kompozycji Krzysztofa Pendereckiego na improwizujący kwartet smyczkowy.
Młody brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista nazywany Mozartem XXI wieku. Urodził się w 1994 roku w północnym Londynie. 1 lipca 2016 roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna, zatytułowana In My Room, którą nagrał i wyprodukował samodzielnie w swoim mieszkaniu w Londynie. W lutym 2017 roku odebrał dwie nagrody Grammy za wygraną w kategoriach: „Najlepsza aranżacja instrumentalna lub a cappella” (za utwór „You and I”) i „Najlepsza aranżacja instrumentalno- wokalna” (za utwór „Flintstones”).
Sukces płyty przyniósł Collierowi popularność oraz otworzył współpracę z wieloma muzykami i zespołami, takimi jak Coldplay, Ty Dolla Sign, Tori Kelly, Daniel Caesar, H.E.R., Charlie Puth, Kehlani, Jessie Reyez and Finneas.
W styczniu 2018 roku Jacob rozpoczął nowy projekt na niespotykaną dotąd skalę – czteroczęściowy album o nazwie DJESSE. Jest to 50 piosenek, które tworzyło ponad 30 współpracowników – specjalistów w różnych aspektach muzycznej twórczości.