Muzyka

Yellow Horse - koncert w K15

 • star_border
  Koncert muzyki country i rock.
 • schedule
  09 grudnia 2018 (niedziela), godz. 19:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  Przedsprzedaż - 20 zł, w dniu koncertu - 25 zł

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’, 70’ i 80’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Bryan Adams, Johnny Winter, Tadeusz Nalepa, Rolling Stones, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i wielu innych. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom Yellow Horse wykonuje na koncertach cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu.

Założycielami zespołu są jego obecni członkowie, czyli Paweł Soja (wokal i bas), Dominik Cynar (gitara akustyczna) oraz Mateusz Krupiński (perkusjonalia). Paweł i Dominik na co dzień grają również w Steel Velvet, a Mateusz w Ciryam. Obydwa zespoły prezentują znacznie inny rodzaj muzyki, toteż panowie od dawna nosili się z zamiarem stworzenia akustycznego projektu, który byłby odzwierciedleniem ich wspólnego zamiłowania do vintage’owych dźwięków z tamtej epoki. I tak oto w 2016 roku ich marzenia przybrały postać Yellow Horse.

Ich debiutancki album Lost Trail łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych, a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady.

Bilety do nabycia w lokalu (ul. Krakowska 15). Rezerwacja miejsc: 13 43 277 11.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 15.11.2018 21:43
equalizer przeczytano 1120 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 24547 razy