Muzyka

Yellow Horse - koncert w K15

 • star_border
  Koncert muzyki country i rock.
 • schedule
  15 grudnia 2019 (niedziela), godz. 19:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  25 zł - przedsprzedaż , 35 zł - w dniu koncertu

Yellow Horse to zespół nawiązujący klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko... Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album Lost Trail łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych, a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady. 

Zespół powstał w 2016 roku w Strzyżowie (woj. podkarpackie). W swoim dorobku fonograficznym posiada EP-kę „My Littel Girl” oraz debiutancką płytę „Lost Trail” z 2018 roku, która dotarła do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2018. Zdobywając m.in. nagrodę Polskiego Radia Rzeszów "Werbel 2018" za najlepszy album roku. Zespół miał zaszczyt otwierać koncerty takich legend rocka jak The Animals czy Johna Fogerty (lidera legendarnej formacji Creedance Clearwater Revival).

Aktualnie Yellow Horse intensywnie koncertuje po całej Polsce, wydaje koncertową płytę DVD „Live”, która została nagrany podczas występu w studiu koncertowym im. Budki Suflera w Polskim Radiu Lublin oraz kolejny teledysk tym razem do utworu "Sanayka Stories".

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 04.12.2019 17:55
equalizer przeczytano 486 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA