Psy

XXIX Wystawa Psów Rasowych na stadionie UKS Guzikówka

 • star_border
  Okazja, by zobaczyć najpiękniejsze psy wielu ras.
 • schedule
  15 września 2019 (niedziela), godz. 10:00
 • location_on
  Stadion UKS Guzikówka (Krosno, ul. Ostaszewskiego 7)
 • note
  Dorośli - 10 zł, dzieci - 5 zł

Po ośmiu latach Wystawa Psów Rasowych wraca do Krosna. Dla publiczności to okazja do zobaczenia wielu pięknych, rasowych czworonogów, a dla uczestników możliwość zaprezentowania swych podopiecznych komisji sędziowskiej i szansa na zdobycie najlepszych ocen.

Wszystkie rasy psów podzielone są na dziesięć grup o charakterystycznych cechach. Sędziowie na tak zwanych „ringach” oceniają wygląd psa, czyli eksterier, jego charakter i ruch. Potem, po eliminacjach w grupach, spośród zwycięzców grup wybierany jest Najpiękniejszy Pies Wystawy, czyli Best in Show, a w międzyczasie konkurencje finałowe: Najpiękniejsze Szczenię, Najpiękniejszy Weteran. Najpiękniejszy Pies Ras Polskich, Najpiękniejszy Pies Oddziału Krośnieńskiego i kilka innych.

W wystawach mogą brać udział tylko psy z rodowodem, czyli dokumentem zawierającym dane dotyczące ich czteropokoleniowego pochodzenia oraz adnotacje o dokonanych badaniach. Wszystko to, by maksymalnie zmniejszyć ryzyko występowania chorób i wad genetycznych. Wystawy służą także do wybrania najlepszych piesków i to one dostają zgodę na dalsze rozmnażanie.

Plakat wydarzenia
mat. organizatorów

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 685 74
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 04.09.2019 21:29
equalizer przeczytano 1493 razy
person źródło informacji: CŻ
inne wydarzenia
REKLAMA