taniec

XVIII Krośnieńskie Dni Tańca 2019 w RCKP

 • star_border
  Na scenie RCKP tancerki i tancerze z Krosna oraz zaproszeni goście.
 • schedule
  07 kwietnia 2019 (niedziela) - 25 kwietnia 2019 (czwartek)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Ceny biletów w zależności od spektakli

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie zapraszają na XVIII Krośnieńskie Dni Tańca. To wielkie święto - scena RCKP gościć będzie taniec współczesny, balet, cheerliderki, taniec towarzyski, taniec Dancehall, a nawet gimnastykę artystyczną.

7 kwietnia 2019 (niedziela) godz. 18.00

Dobre wychowanie
Grupa Wokół Centrum, Krakowskie Centrum Choreograficzne, Polska Sieć Tańca 2019 
Cena biletu: 20, 15, 10 zł z KKM

Dobre wychowanie, Grupa Wokół Centrum
Paweł Moląg

Całe dzieciństwo słyszeliśmy „bądź grzeczny”, „zachowuj się jak należy”. Ale co to dokładnie oznacza? Ciekawe czy nasi rodzice mieli pełną świadomość tego, jakiego człowieka kształtują i „co z nas wyrośnie”. Zapraszamy na spektakl o tym, jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają zasady wpojone nam w dzieciństwie. To będzie spektakl o dojrzewaniu, tym fizycznym i mentalnym, o wspomnieniach i ich sile, o dorosłości i związanych z nią oczekiwaniach. To będzie spektakl o kobietach, dziewczynkach, nastolatkach, matkach i córkach i ich relacjach, które często ciężko jest zrozumieć.

Choreograf: Agata Moląg
Tancerze: Anna Chmiel-Kowalska, Monika Świeca, Dominika Wiak, Marta  Wołowiec
Muzyka: Marcin Janus
Czas trwania: 70 minut


14 kwietnia 2019 (niedziela), godz. 18.00

Wieczór tańca współczesnego
Zespół Tańca Współczesnego Strecz RCKP oraz zaproszeni goście
Cena biletu: 15, 12, 10 zł z KKM 

Zespół Tańca Współczesnego Strecz
Paweł Matelowski

Kolejny raz staną przed publicznością, kolejny raz pokażą taniec, kolejny raz dadzą z siebie wszystko, kolejny raz... piąty, piętnasty, pięćdziesiąty piąty. Ach ten taniec... zachwyca, drażni, zniewala, denerwuje, onieśmiela, zadziwia, płacze, krzyczy, uśmiecha się. O tańcu współczesnym mówi się często, że jest trudny do zrozumienia. Ale dlaczego tak bardzo chcemy go rozumieć? Oglądając taniec współczesny, warto spojrzeć na niego jak na obraz, przeczytać go jak wiersz. Pomyślmy o tańcu współczesnym inaczej, a sprawimy sobie i tancerzom wiele przyjemności.

W tegorocznym wieczorze zatańczą:

Grupa I: Magdalena Gradowicz, Alicja Menet, Katarzyna Niżnik

Grupa II: Dominika Balon, Jadwiga Drużycka, Karolina Dubis, Monika Godek, Julia Gorczyca, Weronika Habrat, Aleksandra Pelczar, Małgorzata Pyteraf, Kamila Wieszczak

Grupa III: Dominika Dobosz, Natalia Dynowska, Aleksandra Gwiżdż, Kamila Jawor, Joanna Kozubal, Wiktor Łacek, Katarzyna Maj, Karolina Menet, Anna Staroń, Maja Szelc, Gabriela Wrona

Grupa IV: Jagoda Brzezińska, Karolina Brzezińska, Emilia Grygolec, Julia Jaracz, Anna Jędrzejczyk, Gabriela Justkowska, Martyna Krauz, Inga Krochmal, Zofia Michałkowska, Aleksandra Krzanowska, Karolina Lenik, Gabriela Markowicz, Aleksandra Półchłopek, Jagoda Przymusińska, Karolina Samson, Zofia Sowa, Karolina Szurkiewicz, Justyna Turczak, Łucja Winiarska, Zuzanna Żywiec

Absolwenci i zaproszeni goście.


16 kwietnia 2019 (wtorek), godz. 18.00

Widowisko baletowe „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę?”
Grupy baletowe RCKP
Cena biletu: 15, 12, 10 zł z KKM 

17 kwietnia 2019 (środa), godz. 10.00 - widowisko powtórzone dla przedszkoli (bilet: 10 zł)

 Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę? 
 Paweł Fiejdasz

Zespół baletowy, liczący 6 grup, w tym ponad 100 tancerek, istnieje od 2011 roku. Instruktorem i choreografem jest Monika Waga. Do zespołu należą tancerki w wieku od 5 do 19 lat. Na bazie tańca klasycznego przygotowywane są choreografie do widowiska baletowego, w którym udział biorą wszystkie grupy.

Widowisko baletowe pt. „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę” na motywach baśni H.Ch. Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”

Choreografia i reżyseria: Monika Waga
Muzyka: Johann Strauss I, Johann Strauss II, Joseph Lanner
Kostiumy: Barbara Lorens
Scenografia: Justyna Białek
Obsada:
Książę - Zofia Górska
Królowa - Amelia Zipper
Król - Maja Turowska
Stańczyki - Iga Chmielowska, Emilia Zajdel
Królewny - Martyna Rosenbeiger, Jagoda Szczygieł, Aleksandra Szlachta, Maria Krężel, Hanna Caban, Antonina Jasiewicz, Antonina Kaleta, Lena Kaleta, Aleksandra Śliż, Lena Doniek, Emilia Ochotnicka, Małgorzata Mercik, Selena Casahułaman, Wiktoria Lechwar, Maja Jamka, Emilia Walaszak
Pokojówki - Natalia Biedroń, Maja Rogala, Emilia Drozd, Julia Jurasz, Julia Zych, Joanna Mazur
Ogrodniczki - Małgorzata Buczek, Aleksandra Czabanowska, Izabela Trznadel
Groszki - grupa III
Wojsko - grupa IV
Łobuzy - grupa IV
Baby - grupa II


24 kwietnia 2019 (środa), godz. 18.00

Koncert tańca „Na pograniczu”, wystawa fotografii „Taniec obrazów - obraz tańca”
Słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie
Wejściówki do odebrania w kasie RCKP

Koncert tańca „Na pograniczu”
Studium Animatorów Kultury w Krośnie

Koncert tańca „Na pograniczu”
Koncert tańca realizowany przez słuchaczy Studium Animatorów Kultury w Krośnie ma swoją ponad dwudziestoletnią tradycję. W tej edycji zapraszamy absolwentów Studium do współtworzenia tego wydarzenia. Tytuł koncertu „Na pograniczu” odnosi się zarówno do pogranicza w sensie geograficznym, jak i pogranicza kultur, w którym funkcjonujemy na co dzień. Muzycznie w koncercie skupiamy się na motywach ludowej nuty, przetworzonej przez współczesnych muzyków. Od pogranicza muzycznych nurtów, które spotykają się ze sobą na początku XXI wieku poprowadzimy widza do spotkania z tańcem funkcjonującym na pograniczu różnych stylów. Od ponad dwudziestu lat obserwujemy jak style taneczne mieszają się i przenikają. Zapraszamy do spotkania z muzyką i tańcem. W koncercie zaśpiewają i zatańczą słuchacze i absolwenci Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

Wystawa fotografii „Taniec obrazów - obraz tańca"
Tancerz buduje swoją opowieść z emocji i myśli. Projektuje je poprzez gest, ruch, taniec. Fotograf chwyta w locie tę myśl, emocje, ruch i zatrzymuje na zawsze moment, który ludzkim okiem uchwytny nie jest. Fotografia daje nam obraz tańca, który zdarza się i trwa tyle, co mrugnięcie powiek. Autorami fotografii prezentowanymi podczas wystawy „Taniec obrazów - obraz tańca” są słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.


25 kwietnia 2019 (czwartek), godz. 16.30 odsłona pierwsza, godz. 19.00 odsłona druga

Krosno na pointach
Krośnieńskie grupy taneczne
Bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł z KKM

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS
Paweł Matelowski

Organizatorzy zapraszają na wyjątkowy koncert, który cieszy się dużym zainteresowaniem tancerzy i publiczności. Na scenie zaprezentuje się około 700 tancerzy reprezentujących różne grupy i różnorodne techniki taneczne. Koncert bez cienia rywalizacji i oceniania, o tańcu i dla tańca. 

Wystąpią:

 • Zespół „Eksperyment”
 • Akademia Cheerleaderek „Fragolin” MOSiR Krosno
 • „Gracja - Gwiazdki” - grupa młodsza, „Gracja - Gwiazdki” - grupa starsza, „Gracja - Acrodance”, „Gracja - Misie”, para klasy B: Dominik Kud - Karolina Wójcik
 • Grupa Liya Dancehall Class
 • „Akademia Talentów”
 • Zespół baletowy
 • Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS
 • Zespół Tańca Współczesnego STRECZ

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 18.03.2019 19:14
equalizer przeczytano 1608 razy
person źródło informacji: RCKP
inne wydarzenia
REKLAMA