Taniec

XVII Krośnieńskie Dni Tańca 2018

 • star_border
  Na scenie RCKP tancerki i tancerze z Krosna oraz zaproszeni goście.
 • schedule
  21 kwietnia 2018 (sobota) - 29 kwietnia 2018 (niedziela)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Ceny biletów w zależności od spektakli

Program XVII Krośnieńskich Dni Tańca

21 kwietnia 2018, godz. 18.00

Wieczór tańca współczesnego
Występi: Zespół Tańca Współczesnego "Strecz" oraz zaproszeni goście
Cena biletu: 15, 12, 10 zł z KKM

Zespół Tańca Współczesnego "Strecz"
Paweł Matelowski

Zespół Tańca Współczesnego "Strecz" w tym roku wkracza w dorosłość, we wrześniu będzie świętować 18. urodziny! Grupę założyła i prowadzi Sabina Wójcik-Grygolec, która nie ukrywa, że przez ten czas udało jej się „wychować” dyplomowanych tancerzy, instruktorów tańca oraz pasjonatów, którzy nigdy nie wyrosną z miłości do tańca. Zespół "Strecz" kocha taniec współczesny i uczy się różnych podejść do tej techniki, m.in. poprzez udział w warsztatach oraz oglądanie profesjonalnych spektakli tanecznych.


23 kwietnia 2018, godz. 10.00

Widowisko taneczne „W 80 dni dookoła świata”
Wystąpi: Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny "Kleks"
Cena biletu: 10 zł [spektakl dla szkół]

Kleks -  „W 80 dni dookoła świata”
RCKP

Nieskończone pokłady energii i zachwyt publiczności z każdym kolejnym występem. Przeżyjmy to jeszcze raz! Widowisko taneczne „W 80 dni dookoła świata” na podstawie książki Juliusza Verne'a przygotowano z okazji jubileuszu 25-lecia Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego "Kleks". Jego premiera odbyła się 25 listopada 2017 roku. W spektaklu, który powstał w niespełna trzy miesiące, wzięło udział 160 tancerzy, czyli sześć grup tanecznych, z wyłączeniem najmłodszych, początkujących.


24 kwietnia 2018, godz. 18.00

Koncert tańca, wieczór musicalowy, wystawa fotografii 
Wystąpią: Słuchacze Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie
Wejściówki do odebrania w kasie RCKP

Koncert tańca „Przeznaczenie”
Paweł  Kowalczyk

Koncert tańca „Przeznaczenie”

To bezsłowna historia o kobiecie i mężczyźnie. Oboje zostali stworzeni po to, aby kreować jedność i wspólnotę. Jednak, w swojej bezbronności i zagubieniu, z trudem odnajdują tajemnicę prawdziwego powołania. Uwidaczniają się ich różnice; delikatność i subtelność - na przekór temperamentowi i sile. W efekcie one tak idealnie współgrają, że walka staje się częścią ich życia. To wszystko zamknięte w ramach tańca współczesnego i towarzyskiego, opowiada ich osobistą, intymną relację pełną zawodów, cierpienia, ale również wielkiej namiętności, pasji i oddania.

Koncert tańca „Przeznaczenie” to praktyczna realizacja pracy dyplomowej Klaudii Jaśkowskiej i Kamila Zawirskiego. W koncercie zatańczą: słuchacze PPSKAKiB, członkowie grup teatralnych i tanecznych Gorlickiego Centrum Kultury oraz tancerze zespołu Explosion z Ropy.

„Wieczór musicalowy”

W świecie codziennych spraw zapominamy o głęboko ukrytych w nas uczuciach i pragnieniach. Może jednak uda nam się rozpalić w nas na nowo iskrę pasji, marzeń i muzycznych doznań, które poruszają najdalsze zakątki naszych serc?

„Wieczór musicalowy” to praktyczna realizacja pracy dyplomowej Diany Dereniowskiej. W koncercie zatańczą i zaśpiewają: słuchacze PPSKAKiB w Krośnie, absolwenci tej szkoły, uczniowie klasy wokalnej Studia Śpiewu Royal Art Studio oraz członkowie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego "Kleks".

Wernisaż wystawy fotografii „Taniec obrazów - obraz tańca”

Od dwudziestu lat taniec w obrazach wychodzi na spotkanie krośnieńskiej publiczności. Od dwudziestu lat tancerze zdobywają coraz to nowe przestrzenie dla tańca, a fotografowie stosują coraz inne sposoby jego uchwycenia. Autorami zdjęć są: Magdalena Tomkiewicz, Krystian Lachor, Paweł Kowalczyk.


26 kwietnia 2018, godz. 18.00

„Fast, Food, Foot” (spektakl: 12+)
Występi: Teatr Tańca Rozbark, Polska Sieć Tańca
Cena biletu: 20, 15, 10 zł z KKM

Spektakl "Fast, Food, Foot"
Aleksander Joachimiak

Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Spektakl przyjmie strukturę TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie wcielają się tancerze poruszać się będą w tym świecie w rytmie znanych hitów disco, a skakanie po kanałach umożliwi przegląd fikcyjnych, telewizyjnych nowinek. Pozorna obecność kamery i częsta zmiana treści nada poszczególnym scenom surrealistycznego charakteru. Ruch sprowadzony jest do rodzaju „choreografii w drodze” z towarzyszącym nieustannie rytmem disco. Konwencja ta to nie tylko zbiór cytatów z kultury masowej. „Disco koncept” zawiera w sobie dążenie do budowania szczególnej atmosfery „bycia w disco” i próbę zidentyfikowania „disco body”, jego nonszalancji i ekscytacji. Wykorzystane dyskotekowe hity niosą nieco dalej w świat wyobraźni, pozostawiając często jedynie muzyczny ślad. Nie będzie więc jednej opowieści, lecz w zamian dużo ekstrawagancji, ekscentryzmu i ekscytacji. To energia zawarta w disco będzie dyktować założenia choreografii. Nawet przy minimalnym ruchu, ważne jest ostatecznie to, by pozostać w transowym stanie disco…

Aktualny zespół Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark ma na swoim koncie już kilka znakomitych produkcji: „Democratic body” (czerwiec 2015), „Zagubieni w skórze” (listopad 2015), „Umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam” (grudzień 2015) oraz „Podziemne słońca” (czerwiec 2016), „Mommy Issues” w chor. Cecilii Moisio (listopad 2016), „Fast Food Foot” (luty 2017), „Zjednoczone Stany Zmyślone” (czerwiec 2017). Z częścią składu zespołu w reżyserii Anny Piotrowskiej zrealizowane zostały również inne produkcje, m.in. „I don’t wanna be a horse” w ramach międzynarodowego projektu „Recording Fields”, którego premiera odbyła się w Düsseldorfie w tanzhaus nrw (2014) - spójne z wieloma aktualnie podejmowanymi kierunkami poszukiwań artystycznych. Ponadto zespół realizuje również inne projekty, skierowane zarówno do dziecięcego widza („CzytANKI perFORMAtywne”, 2016), jak i spektakle z udziałem zaproszonych do współpracy twórców, np. nagrodzony Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodą Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu spektakl „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” (czerwiec 2015) w reżyserii Anny Piotrowskiej 
i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego. Zespół był również zaangażowany w tworzenie programu edukacyjnego pod nazwą „Ciało jako medium”, realizując warsztaty taneczne, wykłady poświęcone sztuce tańca i spotkania z artystami. Spektakle i programy edukacyjno-artystyczne powstają również we współpracy z Fundacją Rozwoju Tańca eferte w ramach projektu: „sezon artystyczny eferte_ROZBARK”.


27 kwietnia 2018, godz. 16.30, godz. 19.00

"Krosno na pointach”
Wystąpią: krośnieńskie grupy taneczne
Cena biletu: 15, 12, 10 zł z KKM

Akademia Talentów
Magdalena Tomkiewicz

Koncert „Krosno na pointach” po raz kolejny będzie okazją dla krośnieńskiej publiczności do zobaczenia różnorodności tanecznej, którą prezentują zespoły działające w naszym mieście. Na scenie pojawi się ponad 500 tancerzy. Będzie radośnie, żywiołowo i kolorowo! Zespoły zaprezentują się w różnych technikach tanecznych, w przedziale wiekowym od 3 do 23 lat. Nie zabraknie okazji do uśmiechu i do chwili wzruszeń. Zobaczymy wszyscy efekty pracy krośnieńskich tancerzy!

Na scenie: „Mała Gracja”, Zespół „Eksperyment”, „Akademia Talentów”, Akademia Cheerleaderek „Fragolin” MOSiR Krosno, „Liya Dancehall Class”, zespół baletowy, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS, Zespół Tańca Współczesnego Strecz.


28-29 kwietnia 2018

Warsztaty improwizacji tanecznej z Natalią Oniśk
Cena biletu: 50 zł/8h warsztatu (szczegóły sekretariat RCKP)

Natalia Oniśk - nauczycielka i tancerka improwizacji kontaktowej. Organizuje wydarzenia związane z tańcem i ruchem w Polsce, jest współzałożycielką Fundacji CIAŁO SIĘ, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Interesuje ją somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, improwizację kontaktową i pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat, oprócz intensywnego studiowania improwizacji kontaktowej, uczyła się Metody Feldenkraisa Analizy Ruchu Labana, Bartenieff Fundamentals, Body-Mind Centering i chętnie włącza elementy tych metod do swojej praktyki improwizacji kontaktowej.


29 kwietnia 2018, godz. 16.00

Widowisko baletowe „Piotruś Pan”
Wystąpią: grupy baletowe RCKP
Cena biletu: 15, 12, 10 z KKM

"Piotruś Pan" - grupy baletowe RCKP
RCKP

Widowisko baletowe na motywach powieści Jamesa Matthew Barriego pt. „Przygody Piotrusia Pana”.

Zespół baletowy, liczący 6 grup, w tym ponad 120 tancerek, istnieje od 2011 roku. Instruktorem i choreografem jest Monika Waga. Do zespołu należą tancerki w wieku od 5 do 19 lat. Na bazie tańca klasycznego przygotowywane są choreografie do widowiska baletowego, w którym udział biorą wszystkie grupy. 


Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do17:30 i w soboty od 10:00 do 14:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159, sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98 w. 159
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward