Muzyka

XVI Galicja Blues Festival

 • star_border
  Wielkie święto bluesa w Krośnie.
 • schedule
  12 września 2019 (czwartek) - 14 września 2019 (sobota), godz. 19:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Ceny biletów w zależności od koncertu. Karnet na całość - 60 zł, z KKM - 50 zł

12 września 2019 (czwartek), godz. 19.00 - Wracamy do Monterey

Na scenie za kurtyną:

 • Acoustic Fly
 • Los Agentos

Bilety 30 zł, 25 zł, z KKM 20 zł
Karnet na wszystkie koncerty Glicja Blues Festiwal: 60 zł, z KKM 50 zł

Scena RCKP zamienia się w legendarny Monterey Pop Festival kumulujący w sobie ducha dekady i zwiastujący nadchodzącą erę rocka z głównymi jej odcieniami: blues rock, folk rock i psychedelic rock. To tutaj pełnym blaskiem rozbłysły gwiazdy Jimiego Hendrixa, Janis Joplin, Grateful Dead, Simon and Garfunkel czy Paul Butterfield Blues Band. Koncerty w scenerii klubowej (scena RCKP), stoliki, napoje (stroje „dzieci kwiatów” mile widziane - będą nagrody dla tych, którzy swoim kostiumem oddadzą klimat tamtej ery, ery hippie). Muzyka, która zabrzmi tego wieczoru będzie adekwatna do hasła przewodniego. Zagrają: polsko-brytyjski Acoustic Fly oraz Los Agentos z autorskim, premierowym materiałem pochodzącym z właśnie przygotowanej do wydania płyty. Los Agentos w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie.

13 września 2019 (piątek), godz. 19.00 - Vlakom do Texasu

Na scenie za kurtyną:

 • Teksasy z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego
 • WBand

Bilety 30 zł, 25 zł, z KKM 20 zł
Karnet na wszystkie koncerty Galicja Blues Festiwal: 60 zł, z KKM 50 zł

Drugi dzień festiwalu upłynie pod znakiem muzyki z pogranicza USA i Meksyku. Nie zabraknie energicznego, współczesnego blues-rocka i wirtuozerskich popisów gitarowych. Wieczór ponownie w scenerii klubowej, ale tym razem przywdziewamy (mile widziane) ubranka rodem z Texasu (będą nagrody za fajną stylizację). Zagrają: Teksasy z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego i czołowa czesko-słowacka formacja WBand.

14 września 2019 (sobota), godz. 19.00 - Przez kontynenty

Na scenie sali koncertowej (prowadzenie Marcin Kusy):

 • Studio Piosenki SWING
 • Zdrowa Woda
 • Vanesa Harbek
 • Wanda Johnson

Bilety 40 zł, 35 zł, z KKM 30 zł
Karnet na wszystkie koncerty Galicja Blues Festiwal: 60 zł, z KKM 50 zł

Dzień trzeci XVI GB przeniesie nas "Przez kontynenty" (kostiumy nawiązujące do motywów północno, bądź południowoamerykańskich mile widziane – wykażcie się wyobraźnią, znów będą nagrody). Tego dnia przenosimy się zza kurtyny na wielką salę koncertową RCKP. Obsada tego koncertu będzie międzynarodowa, wręcz międzykontynentalna. Rozpoczną soliści Studia Piosenki Swing (reprezentacja Krosna), a po nich sceną zawładną: reprezentująca Polskę legendarna Zdrowa Woda, reprezentantka Ameryki Południowej, Argentynka Vanesa Harbek i jej blues Band oraz prosto z USA Wanda Johnson z zespołem. Jest żywotną wokalistką o potężnym głosie, która ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel w swojej muzyce. Na scenie przejawia ponadto dobre maniery i dojrzałość, co zdarza się tylko naprawdę wielkim. Vicente Zumel – La Hora del Blues - po raz szósty w Polsce. Królował będzie blues nie stroniący od soulu, ostrych rock&rollowych wycieczek, a nawet argentyńskiego tanga.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do17:30 i w soboty od 10:00 do 14:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159, sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 02.09.2019 21:38
equalizer przeczytano 1372 razy
person źródło informacji: RCKP
inne wydarzenia
REKLAMA