Literatura

XIX Krośnieński Konkurs Literacki w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Konkurs skierowany do młodzieży z terenu Polski południowo-wschodniej. Do 26 listopada można nadsyłać zarówno prozę, jak i wiersze.
 • schedule
  26 listopada 2018 (poniedziałek)
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Udział bezpłatny

Już po raz 19. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w Krośnieńskim Konkursie Literackim. W konkursie mogą brać udział uczniowie kl. VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski południowo-wschodniej.

Do 26listopada br. na adres KBP (ul. Wojska Polskiego 41) można nadsyłać zarówno prozę, jak i wiersze, które nie były dotąd publikowane w wydawnictwach drukowanych, ani w Internecie. Prace powinny być podpisane pseudonimem, a informacje o autorze utworu powinny znaleźć się w załączonej kopercie podpisanej tym samym pseudonimem.

Plakat wydarzenia
KBP

Głównym celem realizowanego po raz dziewiętnasty konkursu, jest promowanie twórczości literackiej młodzieży oraz pobudzanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta i regionu młodych ludzi, a także pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie prozy i poezji. Organizatorzy nie ograniczają tematyki prac, ale sugerują możliwość wykorzystania tematyki krośnieńskiej.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Czytelni Głównej KBP 18 grudnia 2018. Regulamin konkursu dostępny tutaj.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 432 13 70
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward