siatkówka

XII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna

 • star_border
  O trofeum walczyć będą drużyny Plus Ligi: Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Cerrad Enea Czarni Radom oraz MKS Będzin.
 • schedule
  18 października 2019 (piątek) - 19 października 2019 (sobota)
 • location_on
  Hala MOSiR (Krosno, ul. Bursaki)
 • note
  1 zł - szkolny, 5 zł - ulgowy (emeryci), 10 zł - normalny

Długa historia tego turnieju widziała już nie jedną gwiazdę krajową i światową. Wystarczy przypomnieć turniej z udziałem Zenita Kazań, gdy w krośnieńskiej hali zagrali Leon, Anderson, Butko, Poletajew czy kontrowersyjna postać, jaką jest rosyjski przyjmujący Spirydonow. Były gwiazdy siatkówki z Włoch, Argentyny czy Ukrainy. Nie brakowało czołowych zawodników i reprezentantów naszego kraju. Hala wypełniała się po brzegi kibicami spragnionymi obejrzenia dobrego siatkarskiego widowiska.

Choć w tym roku zagrają tylko kluby Plus Ligi, nie oznacza to, że nie będzie gwiazd światowego i krajowego formatu. Trenerzy tych zespołów to byłe gwiazdy polskiej siatkówki i reprezentacji. Cała czwórka trenerska błyszczała na parkietach siatkarskich, teraz błyszczy na ławkach trenerskich. Piotr Gruszka - Resovia Rzeszów, Robert Prygiel - Cerrad Czarni Radom, Jakub Bednaruk - MKS Będzin i Dariusz Daszkiewicz - GKS Katowice.

Resovia Rzeszów

Stałym bywalcem turniejów jest zespół Resovii Rzeszów. Wielokrotny mistrz Polski w ubiegłym roku został podrażniony. Sukcesu nie było i w tym roku siatkarze z Rzeszowa będą pragnęli udowodnić, że są zespołem, który powalczy o najwyższe cele. Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek to najwyżsi środkowi w naszym kraju. Dołączyli do nich były reprezentant kraju Grzegorz Kosok i młody Bartłomiej Krulicki. Rozegranie to reprezentant Polski Marcin Komenda i Amerykanin Kawika Shoji. Jeżeli do tego dodamy takie nazwiska jak Rafał Buszek, Francuz Nicolas Marechal, Kanadyjczyk Nicholas Hoag, libero z Australii Luka Perry oraz dwójka atakujących Zbigniew Bartman i Damian Schulz to wyłania się obraz silnego solidnego zespołu.

Cerrad Czarni Radom

Pod wodzą Roberta Prygla do Krosna zawita trójka srebrnych medalistów ostatnich Mistrzostw Europy. To oczywiście siatkarze z rewelacji Mistrzostw jaką była drużyna Słowenii. Do Krosna przyjadą: rozgrywający Dejan Vinčić , środkowy Alen Pajenk i przyjmujący Alen Sket. W składzie Czarnych znajdą się także wracający do kraju Michał Kędzierski i Wojciech Włodarczyk, znany z ubiegłorocznego turnieju atakujący Karol Butryn, a także tacy czołowi zawodnicy Plus Ligi jak były reprezentant Polski Michał Ruciak czy zawodnicy młodego pokolenia Mateusz Masłowski, Michał Filip, Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik czy Damian Boruch. W składzie drużyny znajduje się także Grek Athanasios Protopsaltis, który przychodzi do Plus Ligi z drużyny VfB Friedrichshafen, gdzie trenował pod okiem Vitala Heynena.

GKS Katowice

Może nie ma w tej drużynie tak głośnych nazwisk jak w dwóch poprzednich, ale jest to drużyna z charakterem. Solidny ligowy zespół, który może wygrać z każdym. Gwarantują to solidni zawodnicy. Należą do nich doświadczony środkowy ze Słowacji Emanule Kohut, aktualny reprezentacyjny przyjmujący Rafał Szymura, środkowy Jan Nowakowski, amerykański libero Dustin Watten, czy tacy zawodnicy jak były reprezentant Polski Jakub Jarosz, Miłosz Zniszczoł, Kamil Kwasowski czy para doświadczonych rozgrywających w osobach Jana Firleja i Macieja Fijałka.

MKS Będzin

Ma trenera, który potrafi bez wielkich gwiazd zrobić solidny wynik. Niegdyś świetny rozgrywający zastępował na ławce trenerskiej Vitala Heynena w czasie jego nieobecności na kilku meczach tegorocznej Ligi Narodów i Pucharu Świata. Kogo w swoim składzie przywiezie do Krosna Jakub Bednaruk, bo o nim tutaj jest mowa? Takie nazwiska jak znany już w Krośnie z występów w Resovii Dawid Dryja, niemiecki przyjmujący David Sossenheimer, Kanadyjczyk Tyler James Sanders, Irańczyk Purya Fayazi oraz przyjmujący Rafał Sobański, libero Michal Potera, atakujący Rafał Faryna, Konrad Buczek czy doświadczeni środkowi Dawid Gunia i Artur Ratajczak potrafią powalczyć i wygrać z każdym.

18 października 2019 (piątek)

godz. 16:30 GKS Katowice - Cerrad Enea Czarni Radom

godz. 19:00  Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin

19 października 2019 (sobota)

godz. 14:30 - mecz o III miejsce

godz. 17:00 - mecz o I miejsce

Bilety na turniej można nabyć w czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 w biurze MOSiR, mieszczacym się w hali przy ulicy Bursaki oraz w piątek i sobotę przed rozpoczęciem meczów i w czasie ich trwania.

W związku z organizacją XII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna, Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno już po raz kolejny organizuje zbiórkę krwi dla osób potrzebujących. Szczegóły tutaj.

Plakat wydarzenia
KSS
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 09.10.2019 18:15
equalizer przeczytano 801 razy
person źródło informacji: karpaty-krosno.pl
inne wydarzenia
REKLAMA