Teatr

"Wywołane z pamięci" - widowisko na podcieniach

 • star_border
  Projekt teatralny przygotowany przez Krośnieńską Fundację Rozwoju.
 • schedule
  08 listopada 2019 (piątek) - 09 listopada 2019 (sobota)
 • location_on
  Rynek (podcienia)
 • note
  Wstęp wolny

„Wywołane z pamięci” to projekt teatralny przygotowany przez Krośnieńską Fundację Rozwoju. W zamyśle pomysłodawcy i reżysera inscenizacji Jacka Buczyńskiego ma nawiązywać do II części mickiewiczowskich „Dziadów”. Na krośnieńskim Rynku pojawią się postaci związane z historią Krosna.

- Spacerując po podcieniach, których kolejna część zostaje poddana renowacji i powinna zalśnić nowym blaskiem, natkniemy się na tropy osób wiele znaczących dla miasta Krosna. Niektóre będą oczywiste i łatwe do rozpoznania, z innymi może być nieco trudniej. Dlatego każdy widz otrzyma przewodnik po naszych duchach. Zdradzimy tylko jedno: naszym „guślarzem” będzie tajemniczy mnich, tytułowy bohater XIX-wiecznej powieści Zygmunta Kaczkowskiego pt. „Murdelio”. W postaci wcielą się godni obywatele Krosna, nie powinno zabraknąć niespodzianek. A dla zmarzniętych widzów – toż to już listopad – przewidujemy coś na rozgrzewkę po zaduszkowych przeżyciach - mówi Jacek Buczyński.

Każdego dnia (8, 9 listopada) pierwsze przejście zaczyna się o godz. 18.00, drugie 19.15. Rezerwacji można dokonywać na facebookowej stronie Krośnieńskiej Fundacji Rozwoju. Wejściówki będą również do odebrania w Restauracji Parkowa 7. 

Wojciech Wierdak
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 29.10.2019 16:08
equalizer przeczytano 875 razy
person źródło informacji: Scena PRL
inne wydarzenia
REKLAMA