Podróże

"Wypić z duchami - historie syberyjskie" - spotkanie w K15

 • star_border
  Gościem spotkania będzie Monika Radzikowska.
 • schedule
  29 kwietnia 2018 (niedziela), godz. 18:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  5 zł

Monika Radzikowska - archeolog w podróży, edukatorka zajmująca się prowadzeniem warsztatów, a także opowiadaniem historii, autorka książek ''Córka bajarza'' oraz ''Bajkał - tam i z powrotem''. Prowadzi stronę o podróżach www.wplecakuniesione.pl.

Skała Szamanka (Olchon - największa wyspa Bajkału)
Monika Radzikowska

Tak zachęca do udziału w spotkaniu: - „Całe pokolenia Polaków stamtąd uciekały, a ty się tam pchasz!” – usłyszałam przed pierwszym wyjazdem do Rosji. Rzeczywiście, kiedy przed laty kupowaliśmy bilety dla pięciu Polaków na Syberię w jedną stronę, pani w kasie długo nie mogła przestać się śmiać. Ale co poradzić? Syberia uzależnia. Im dalej, tym bardziej. Bo gdzie indziej kierowca zabierający cię na stopa zacznie na twoich oczach siłą woli podnosić pudełko zapałek? Gdzie usłyszysz opowieści o kwiatach wywołujących deszcz? Gdzie znajdziesz zagubioną polską wioskę pośrodku tajgi? Gdzie przejedziesz się samochodami naprawianymi za pomocą sznurka i kawałka drutu?

Będzie to opowieść o opowieściach. O ludziach spotkanych na syberyjskich drogach, o życiu w rosyjskim tirze, mafijnych porachunkach, oszustach podatkowych, pijanych Buriatach wychodzących z mgły, gotyckich drzewach, śpiących wojownikach. I o Bajkale, który jest sercem Syberii.

Dwie wyprawy. Buriacja, Zabajkalski Kraj, Kraj Krasnojarski, Tuwa. Step i tajga. Kilka tysięcy kilometrów przejechanych autostopem i koleją. Setki spotkań. - Dajcie się na chwilę porwać do innego świata - zaprasza Monika Radzikowska.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward